Cykliści, szykujcie swoje rowery. To kolejna impreza przeznaczona tylko dla Was!

erawaSport
komentarzy

Przed nami kolejna edycja rajdu rowerowego pod hasłem „OrientAkcja”. Wydarzenie odbędzie się już 28 września. Nie czekaj, zapisz się już dziś!

Jeżeli lubicie jeździć z mapą w terenie to proponowane przez nas wydarzenie jest właśnie dla Was. Prosta formuła imprezy z pewnością stanie się atrakcyjna dla niejednego uczestnika. Rowerzyści sami wybierają punkty kontrolne oraz wariant przejazdu między nimi. To sprawia, że pracować musza nie tylko mięśnie, ale i głowa. Rajd jest również idealną okazją do poznania ciekawych miejsc w regionie. 

Przed startem każdy z uczestników otrzyma mapę z zaznaczonymi punktami kontrolnymi do odnalezienia. O klasyfikacji na poszczególnych trasach decyduje liczba zaliczonych punktów kontrolnych – zdobycie od 1 do 13 punktów skutkuje sklasyfikowaniem na trasie Mega, natomiast od 14 do 24 sklasyfikowaniem na trasie Giga.

Przy założeniu zaliczenia wszystkich punktów dla danej trasy, w optymalnym wariancie, na trasie Mega będzie do przejechania około 60 km, na trasie Giga około 120 km. Należy jednak pamiętać, że jadąc rekreacyjnie można zaliczyć tylko część punktów, skracając sobie tym samym przejechany dystans. Limit czasu na pokonanie trasy to 9 godzin. O końcowej klasyfikacji decyduje w pierwszej kolejności liczba zaliczonych punktów, a następnie czas.

Rajd „OrientAkcja” jest zaliczany do Pucharu Bike Orient, a ponadto uczestnicy sklasyfikowani na trasie Giga zdobędą punkty do rankingu Pucharu Polski w rowerowych maratonach na orientację.

Start rajdu punktualnie o godzinie 9:00 z Ośrodka Sportu i Rekreacji „Tatar”.

Dalsze szczegóły, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie orientakcja.pl.  Zapisy tylko do 25 września. 

Serwis eRawa.pl objął wydarzenie patronatem medialnym. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz