[Aktualizacja] „Czar karnawału” w rawskim MDKu. Na www.eRawa.pl rozwiązanie konkursu

erawaKultura
komentarzy

W Miejskim Domu Kultury cały czas dostępne są bilety na kolejną odsłonę koncertu karnawałowego, który zaplanowano już na najbliższą sobotę (4.02) na godzinę 18:00. W tym roku na scenie zagra muzyczne trio. Tenorowi towarzyszyć będzie fortepian i skrzypce.

Koncerty karnawałowe w Rawie Mazowieckiej to od jakiegoś czasu tradycja. Tym razem na scenie Miejskiego Domu Kultury wystąpi trio, które specjalnie dla rawian zaprezentuje światowe przeboje muzyki klasycznej i filmowej, tenorowe pieśni neapolitańskie, przeboje klasyki włoskiej oraz hity muzyki rozrywkowej i musicalowej. Tegoroczny „Czar karnawału” należeć będzie do Iwo Orłowskiego – tenora, Mariusza Kielana – skrzypce i Krzysztofa Trzaskowskiego – fortepian. 

Bilety na koncert dostępne są w kasie Miejskiego Domu Kultury także przed samym wydarzeniem. Cena to 30 złotych.

KONKURS
Serwis eRawa.pl podobnie jak w latach poprzednich medialnie patronuje wydarzeniu. W związku z tym, dla naszych Internautów mamy podwójne zaproszenie. Tradycyjnie prosimy o krótkie uzasadnienie dlaczego akurat Wy powinniście otrzymać bilet. Na maile w tej sprawie czekamy pod adresem [email protected] do piątku, do godziny 16:00.

Aktualizacja: Zasady naszego konkursu były proste, zaproszenia trafiają więc w ręce osoby, która przekonała nas przesłanym uzasadnieniem. Spośród nadesłanych wiadomości wybraliśmy tę autorstwa Pani Agnieszki Sawickiej, która co roku uczestniczy w karnawałowym koncercie. Dziękujemy jednocześnie za wszystkie zgłoszenia jakie nadesłaliście do nas. Łącznie wpłynęło na nasz adres kilkadziesiąt maili.

Krótka notka o artystach:
Iwo Orłowski – solista scen muzycznych Warszawy, Gdyni, Poznania i Łodzi. Tenor obdarzony wspaniałą barwą głosu, odtwórca wielu niezapomnianych ról musicalowych i operetkowych, ale także ceniony i wszechstronny aktor. Jest laureatem nagrody Grand Prix festiwalu teatralnego w Meksyku. Iwo Orłowski występował w spektaklach i koncertach w wielu krajach Europy, np.: w Austrii, Niemczech, Szwajcarii i Włoszech. Iwo Orłowski obdarzony jest nie tylko zachwycającym głosem, ale także ujmującą osobowością i niespotykanym darem nawiązywania naturalnego i bezpośredniego kontaktu z publicznością. Każdy koncert z jego udziałem to gwarancja profesjonalnego show podnoszącego prestiż imprezy, a dla widzów to niesamowite przeżycia i wzruszenia, które na zawsze pozostają w ich pamięci. 

Mariusz Kielan – laureat nagrody specjalnej XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Swoje umiejętności pianistyczne doskonalił pod kierunkiem prof. Bronisławy Kawalli, prof. Piotra Palecznego oraz prof. Mai Nosowskiej. Jest absolwentem i obecnie wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Koncertował w Japonii, Chinach, Korei Południowej, Indiach, USA, Kanadzie, Niemczech, Francji, Włoszech, Szwajcarii, Hiszpanii, Norwegii, Rosji, Białorusi, Bułgarii, Rumunii, Tunezji, Litwie, Estonii i Polsce. Współpracował z Adamem Makowiczem podczas obchodów Roku Chopinowskiego grając serię koncertów „Chopin na klasycznie i jazzowo”. Z okazji 200. rocznicy urodzin Chopina prowadził kursy mistrzowskie w Indiach i nagrał płytę „Chopin for India”. Nagrywał dla Polskiego Radia i Telewizji.

Krzysztof Trzaskowski – absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W 1996 roku, po ukończeniu studiów, rozpoczął współpracę z Polską Orkiestrą Radiową, której członkiem jest do dziś. Równolegle rozwijał swoje zainteresowania kameralistyką współtworząc kwartet smyczkowy „Scherzo” i „A.B.C.D.” Od 2011 roku jest członkiem Orkiestry „Viva Iwo”, której twórcą jest Iwo Orłowski. Razem z Iwo Orłowskim tworzą brawurowy duet „Duo Viva Iwo” występując z ogromnym powodzeniem w wielu salach koncertowych w kraju i za granicą. Wspólnie aranżują i realizują autorskie podkłady muzyczne do własnych recitali.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz