„Czarny lód” na drogach i kolizja w powiecie rawskim. Sobotni wieczór z trudnymi, drogowymi warunkami…

erawaPowiat
fot.sxc.hu
komentarzy

Wczoraj (15.12) w miejscowości Komorów, w powiecie rawskim, doszło do kolejnej kolizji na drodze. Samochód osobowy Opel Vectra zderzył się z dostawczym Citroenem Jumper. 

Choć pogoda, którą można zobaczyć za oknem nie wskazuje na trudne warunki do jazdy, wieczorem na drodze było bardzo ślisko. Zamarzające opady deszczu sprawiały, iż ulice przypominały lodowisko.

Prawdopodobnie właśnie to było przyczyną zdarzenia, które miało miejsce ok. godziny 20:00 w miejscowości Komorów. W kolizji po raz kolejny udział wziął samochód osobowy i dostawczy, Opel Vectra i Citroen Jumper – podaje Państwowa Powiatowa Straż Pożarna w Rawie Mazowieckiej.

Strażacy, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia wspierali w działaniach Policję i jak zawsze, musieli posprzątać po zderzeniu się aut.

Sytuację jaka wczoraj miała miejsce na drogach powiatu, strażacy określają mianem „czarnego lodu”. To wyjątkowo niebezpieczne połączenie deszczu i mrozu. Asfalt na pierwszy rzut oka, wydaje się wtedy czarny i przyczepny. W praktyce pokrywa go cienka warstwa zamarzającego deszczu, której właściwości przypominają taflę lodowiska. Zanim ruszymy w trasę, warto w takich sytuacjach pokusić się o bezpieczne, awaryjnie hamowanie. To dobry test na to, by sprawdzić jakie warunki czekają nas tego dnia w trasie. Dostosowana do nich prędkość jest gwarantem bezpiecznej jazdy.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz