Czas ważnych decyzji. Gimnazjaliści z powiatu rawskiego uczestniczyli już w trzynastych Targach Edukacyjnych…

erawaPowiat
komentarzy

Już po raz trzynasty w Rawie Mazowieckiej odbyły się Targi Edukacyjne. To spotkanie z osobami reprezentującymi szkoły z powiatu rawskiego oraz okolicy ma ułatwić gimnazjalistom wybór dalszej ścieżki kształcenia. W tegorocznym wydarzeniu udział wzięło łącznie 14 placówek oświatowych.

Jak zgodnie podkreślają osoby zajmujące się rynkiem pracy, od decyzji podejmowanych przez gimnazjalistów często zależy przyszły rozwój kariery zawodowej. Młody człowiek musi więc pogodzić swoje zainteresowania z edukacyjnymi możliwościami oraz choć odrobinę rozpoznać zmiany jakie dokonują się na rynku pracy. Wnioski z tej analizy finalnie trzeba skonfrontować z oświatową ofertą. Na szczęście już w samym powiecie rawskim jest z czego wybierać.
– Słuchamy potrzeb młodzieży i wiemy czego od nas, jako szkół, oczekują. Dlatego oferta jaką przygotowaliśmy na ten rok jest zupełnie wystarczająca. Myślę, że nie ma potrzeby wyjeżdżania daleko – przekonuje Andrzej Romańczuk dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Reymonta w Rawie Mazowieckiej.

Warto zaznaczyć, że szkoły cały czas starają się szukać nowych, interesujących kierunków kształcenia. Tu wystarczy wymienić chociażby profil ratowniczo-pożarniczy, który w tym roku powstaje w ZSP, czy coraz bardziej modne technikum mechatroniczne, z którym nierozerwalnie w Rawie kojarzy się Zespół Szkół Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz