Czemu warto inwestować w rozwój umiejętności miękkich? Rozmawiamy z założycielem pierwszej takiej szkoły w kraju

erawaMagazyn
      Artykuł sponsorowany
komentarzy

Pierwsza w Polsce Szkoła Umiejętności Miękkich powstaje w Rawie Mazowieckiej i Białej Rawskiej. Postanowiliśmy dowiedzieć się więcej o tej metodzie nauczania i porozmawialiśmy z Arturem Maik, rawianinem, pomysłodawcą tego projektu. 

eRawa.pl Do Rawy Mazowieckiej i Białej Rawskiej zawitała nowatorska metoda nauczania, czyli Szkoła Umiejętności Miękkich. Czym tak naprawdę są wspomniane umiejętności, bo przecież nie lepieniem z plasteliny?
Artur Maik Tak często osoby pytają nas o to, czym są umiejętności miękkie, a to tylko dlatego, że powszechny system edukacji w Polsce pomija całkowicie rozwój takich umiejętności jak pewność siebie, wystąpienia publiczne, odporność na stres, kreatywność, czy komunikację interpersonalną. Wspomniane kompetencje to właśnie umiejętności miękkie. Są to kluczowe dla każdego kompetencje, które nabywamy w ciągu całego swojego życia. Dzieci rodzą się z kilkoma unikalnymi talentami i głównie od rodziców oraz środowiska, w którym przebywają, zależy, czy pomogą mu je odkryć i rozwijać. Żeby było to możliwe, dziecko powinno mieć poczucie własnej wartości i być pewne siebie. Natomiast, aby tak się stało, musi znaleźć swój indywidualny potencjał i uwierzyć w siebie. Czy rodzice mogą mu w tym pomóc? Pewnie, że tak, oprócz samego wsparcia rodzinnego mogą go zapisać do naszej Szkoły Umiejętności Miękkich, gdzie wypełniamy lukę edukacyjną i rozwijamy wspomniane umiejętności wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Nazwa szkoły może wydawać się skomplikowana, ale idea jest prosta. Chcemy, aby dzieci były bardziej pewne siebie, komunikatywne, odporne na stres, kreatywne oraz nie bały się wystąpień publicznych. Naszym głównym celem i towarzyszącą nam ideą jest wykształcenie wśród naszych uczniów cech pożądanych w życiu dorosłym.

eRawa.pl Jakie realne korzyści są zauważane w życiu codziennym po ukończeniu kursu?
Artur Maik Po doświadczeniach wyniesionych z prowadzenia SUM w Kielcach mogę jednoznacznie wskazać, że korzyści są widoczne 🙂 Wielu rodziców kontaktowało się z nami, aby nam podziękować za to, że ich dzieci po kursie same zgłaszają się do jasełek szkolnych do głównych ról, gdzie jeszcze przed kursem w ogóle nie chciały w nich brać udziału. Do innych korzyści należy z całą pewnością wysoka samoocena naszych uczniów. Większość zajęć i ćwiczeń realizowanych jest w celu wydobycia indywidualnego potencjału dzieci i uświadomienia ich o swoich mocnych stronach. Ponadto dzieci po ukończeniu kursu są bardziej pewne siebie i posiadają umiejętność wystąpień publicznych.

eRawa.pl Szkolenie trwa cztery miesiące. Czego można się spodziewać na zajęciach?
Artur Maik Praktycznej wiedzy, wielu ćwiczeń i warsztatów, a także empatii. Nasze zajęcia prowadzone są w sposób warsztatowy, dzięki czemu dzieci i młodzież nie słuchają zawiłych wskazówek, czy treści, lecz ciągle ćwiczą wskazane umiejętności w sposób praktyczny. Posiadamy autorski, opracowany przez nasz zespół trenerów skrypt, który zakłada 16 zajęć po 60 min. Zajęcia prowadzone są przez trenerów SUM, którzy czuwają nad realizacją zajęć i ich efektywnością.

eRawa.pl Wiemy, że zajęcia ruszyły, czy można się jeszcze zapisywać?
Artur Maik Tak, zapraszamy do zapisów poprzez formularz internetowy dostępny na stronie www.szkolaum.pl, telefonicznie: 781-081-252, albo emailem: [email protected] Posiadamy następujące kategorie wiekowe: 4-7 lat, 8-12 lat, 13-15 lat, 16 lat – dorośli. Koszt zajęć to jedynie 99 zł miesięcznie. Przy zapisie każdego kolejnego dziecka z rodziny będzie można skorzystać z 15% zniżki na kolejnego ucznia. Zapraszamy do kontaktu 🙂

eRawa.pl Stawiacie na kreatywne docieranie do swoich kursantów i umiejętności, które w życiu codziennym są bardzo istotne. Dlatego ruszyliście także ze szkoleniami dotyczącymi przedsiębiorczości. Dwa słowa o tym projekcie.
Artur Maik Akademia Młodego Przedsiębiorcy to unikalny w skali Polski projekt, który polega na zaproponowaniu przez Szkołę Umiejętności Miękkich kursu z zakres przedsiębiorczości i biznesu dla najmłodszych. Dzieci i młodzież do czasu szkoły średniej przez całe przedszkole, zerówkę, szkołę podstawową nie mają styczności z nauką finansów, czy też przedsiębiorczości. Zaczynają takie zajęcia, ale dopiero na poziomie szkoły średniej, gdzie ten przedmiot często jest prowadzony przez nauczyciela spoza dziedziny finansów. Dlatego naszą odpowiedzią na taki stan rzeczy jest 3 miesięczny kurs dla dzieci i młodzieży – Akademia Młodego Przedsiębiorcy, gdzie w sposób przyswajalny dla najmłodszych wyjaśniamy im świat pieniądza i biznesu. Zapisy wyglądają w taki sam sposób jak na kurs umiejętności miękkich.

Warto zadbać o swoje dziecko już teraz, aby zawsze było tym pierwszym, odważnym i pewnym siebie, nie chowało się gdzieś na końcu sali szkolnej, nie traciło poprzez swój wstyd i brak pewności siebie, nie izolowało się od grupy, ale potrafiło świetnie komunikować się z innymi osobami, zyskało pewność siebie, odwagę do wystąpień publicznych i umiejętność jak najlepszego prezentowania własnej osoby – właśnie dlatego zachęcam do zapisywania dzieci i młodzieży do SUM – dodaje Artur Maik. 

Previous Image
Next Image

info heading

info contentPomysłodawcą tego nowatorskiego projektu jest Artur Maik, absolwent Uniwersytetu Jana Kochanowskiego i European Business Club Association, nauczyciel akademicki, wielokrotny stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, laureat programu Diamentowy Grant, Człowiek Roku w Plebiscycie Echa Dnia w kategorii Debiut/Odkrycie Roku 2015, Menedżer Edukacji 2016 roku, Belfer Roku 2016/2017.

Szkołę Umiejętności Miękkich znajdziecie na Facebook’u, ale i stronie internetowej www.szkolaum.pl
tel. 781-081-252
e-mail: [email protected]

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2018 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci