Cztery medale dla karateków z RKKK. Podsyłamy Wam wieści z maty

erawaSport
komentarzy

Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Carpathia Cup 2020 oczywiście z udziałem rawskiego klubu. Sprawdźcie jak poszło naszym wojownikom. 

Początek lutego (1.02) to zmagania w Rzeszowie. To właśnie tam, w Hali Podpromie zjawiło się ponad ośmiuset zawodników, z jedenastu państw i kilkudziesięciu klubów. Kolejna edycja Carpathi Cup 2020, jednego z największych międzynarodowych turniejów karate kontaktowego w Europie, ponownie stała na bardzo wysokim poziomie. Organizatorem Turnieju był Rzeszowski Klub Sportów Walki SYSTEM z Sensei Januszem Wiśniewskim na czele, zaś sędzią głównym był Shihan Tomasz Basiak. Warto dodać, że gościem specjalnym zawodów był Sensei Maciej Mazur – Wicemistrza Świata Karate Kyokushin.

Po pięknych walkach, podopieczni Sensei Marcina Kopczyńskiego zdobyli w sumie cztery medale: jeden złoty – Zuzanna Szczepanik/ tomaszowska Sekcja Karate (U 14, – 50 KG) i trzy brązowe krążki: Martyna Gasińska (U 16, – 50 KG), Katarzyna Pacho (U 16, + 65 KG) i Mariusz Bednarek (MASTERS 35+, + 85 KG).

Ten dzień niewątpliwie należał do Zuzi, pierwsza walka to pewna wygrana przed czasem (ippon) z zawodniczką z Białorusi. Ważny pierwszy pojedynek, który trochę uspokoił Zuzannę. W kolejnym pojedynku miała się spotkać z mocną zawodniczką z Ukrainy Viktoriią Zhdyniak. Był to bardzo zacięty pojedynek, ale w końcówce walki, Zuzia zdobywa wazari i przechyla szalę zwycięstwa na swoją stronę. Jest finał !!!. W tej walce czeka na Zuzannę zawodniczka z Węgier Alexa Zita Bagdi i po pięknej walce sędziowie w stosunku trzy do jednego wskazują na Zuzię. MAMY ZŁOTO !!!

Martyna Gasińska dwa piękne boje z Ukrainkami, pewnie wygrane przed czasem (ippon) i w walce o wejście do finału spotkała się ze swoja odwieczną rywalką Natalią Grześ z Jeleniogórskiego Klub OYAMA i po wyrównanym pojedynku i niejednomyślnej decyzji sędziów mogła się cieszyć z kolejnego medalu wywalczonego na tym prestiżowym Turnieju.

Kasia Pacho w walce o finał spotkała się z dużo cięższą zawodniczką z Litwy i po dogrywce, również kolejny krążek, tym razem brązowy zawisł na jej szyi.

Nasz MASTERS Mariusz Bednarek po połączeniu kategorii wiekowych 35+ i 45+ znalazł się wśród młodszych kolegów. Pierwszy pojedynek to pewne zwycięstwo Mariusza, zaś w walce o finał spotkał się z niepokonanym tego dnia Zenonem Klytą i tak mamy trzeci brąz !!!

Ponadto znakomicie reprezentowali Nasz Klub – Roksana Worach/tomaszowska Sekcja Karate, Antonina Pacho i Marcel Pietraszek/ tomaszowska Sekcja Karate, którzy znaleźli się w najlepszych ósemkach oraz troszkę dalej, ale po pięknych bojach znaleźli się: Julita Kopczyńska, Patrycja Dziubałtowska/ tomaszowska Sekcja Karate, Tymon Pryczek/ tomaszowska Sekcja Karate, Paweł Krajewski i Mateusz Kubryn/ tomaszowska Sekcja Karate.

Gratulacje dla całej ekipy i Sensei Marcina Kopczyńskiego za super przygotowanie swoich podopiecznych, którzy kolejny raz udowodnili, iż należą do światowej czołówki karate kyokushin w swoich kategoriach wiekowych!!!

Dziękujemy za bezcenne wsparcie wyjazdu firmom:
Nowostal – konstrukcje stalowe oraz PPHU Miertex
Dla Was od nas, tradycyjne – WIELKIE OSU !!!
Źródło: RKKK 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz