Czwarte „Ferie w siodle” już za nami. Podopieczni rawskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wzięli udział w wyjątkowych zajęciach

erawaMagazyn
fot. SOSW
komentarzy

Stajnia Pukinin po raz czwarty zorganizowała niezapomniane ferie dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rawie Mazowieckiej. Akcja pod hasłem ,,Ferie w siodle” to wiele niespodzianek i atrakcji skierowanych do młodzieży. 

Podopieczni SOSWu przez cały ubiegły tydzień (16-20.01) mogli uczestniczyć w specjalnych feriach w Stajni Pukinin. Zajęcia odbyły się przede wszystkim na końskich grzbietach, w tym roku pomocą posłużyły Storczyk i Luz.
– Głównym celem spotkań były zajęcia z hipoterapii, które są formą rehabilitacji psycho-ruchowej, do której stosuje się konia. Jest to forma rehabilitacji wieloprofilowej, czyli oddziałującej jednocześnie ruchowo, sensorycznie, psychicznie i społecznie – wspomina Anna Stępniak ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rawie Mazowieckiej. 

To nie jedyna atrakcja przygotowana w Stajni Pukinin. W programie feriady pojawiły się także zabawy na śniegu. Podczas zajęć dzieci mogły wykazać się w pracach plastyczno-technicznych. Wykonały wiele albumów, maskotek oraz toreb prezentowych. Uczestnicy ,,Ferii w siodle” przyłączyli się także do ogólnopolskiej akcji ,,Marzycielska Poczta”. Młodzież wykonała kartki dla chorych dzieci. Dla Szymona – chłopca, który również uczęszcza na hipoterapię i kocha konie – przygotowali dodatkowo album, ze zdjęciami z pobytu w stajni.

„Ferie w siodle udało się zorganizować dzięki Annie Stępniak i Agnieszce Sapeleckiej z SOSWu, a także zaangażowaniu lokalnych firm: Tabo i Metalbud Nowicki oraz oczywiście Stajni Pukinin, które od samego początku wspierają tę ideę. Zajęcia plastyczno-techniczne prowadziły Małgorzata Zendeł, Agnieszka Sapelecka, Ewa Ułasiewicz.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz