Czy kąpiel w Zalewie Tatar jest bezpieczna? Sanepid systematycznie sprawdza stan sanitarny rawskiego zbiornika…

erawaMiasto
komentarzy

Woda w rawskim Zalewie Tatar bezpieczna do kąpieli. Stan sanitarny zbiornika podczas letniego sezonu jest monitorowany na bieżąco. Próbki pobierane są systematycznie, co dwa tygodnie. Stacja Sanitarno-Epidemilogiczna sprawdza również jakość wody na pływalni. Przy tamtejszych systemach uzdatniania wody badania wydają się formalnością…

fot. Nie mamy uwag co do jakości wody – tak o stanie rawskiego zalewu mówi Krzysztof Jasiński szef lokalnego Sanepidu.

– Nie mamy uwag co do jakości wody – mówi bez zastanowienia dyrektor rawskiego sanepidu, Krzysztof Jasiński. Próbka wody do badania z kąpieliska pobierana jest co dwa tygodnie. W chwili obecnej miłośnicy pływania bez obaw mogą korzystać z tego punktu. Kolejne badanie będzie przeprowadzone w najbliższy wtorek (09.07) i już pod koniec tygodnia powinna pojawić się informacja o ewentualnym występowaniu bakterii.

Jeżeli woda okaże się być niezdatna do kąpieli, pozostaje alternatywa, czyli kryta pływalnia. Tam sanepid również systematycznie sprawdza jakość wody. Raz w miesiącu pobierane są osobne próbki wody z każdego obiegu.
– Do tej pory nie mieliśmy zastrzeżeń co do stanu sanitarnego wody na basenie. To uzdatnianie, które jest u nas w Rawie sprawdza się i woda spełnia wszelkie wymogi – informuje Anna Lasota z rawskiego sanepidu.

Oficjalne informacje o aktualnym stanie wody w Zalewie Tatar można znaleźć na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Rawie Mazowieckiej (kliknij i przeczytaj).

 

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz