Czy nad rawskim zalewem powstanie wypożyczalnia rowerów? Pytamy co sądzicie o takiej inicjatywie…

erawaMiasto
komentarzy

Czy jest szansa, by w Rawie Mazowieckiej powstała wypożyczalnia rowerów? Nad takim pomysłem ostatnio zastanawiali się rawscy samorządowcy. Wypożyczalnia miałaby poszerzyć ofertę Ośrodka Sportu i Rekreacji, szczególnie dla tych osób, które do miasta przyjeżdżają turystycznie i nie biorą ze sobą jednośladów. Idea wydaje się ciekawa, choć nie wszyscy wierzą w turystyczny potencjał Rawy…

Pomysłem na wypożyczalnie rowerów, kolegów radnych, próbował zainteresować Piotr Kwaśniak. Według radnego, w sezonie nad rawskich zalewem jest coraz więcej turystów, którzy do miasta przyjeżdżają by odpocząć. Dla takich ludzi rower często byłby idealnym rozwiązaniem.
– Nad rawskim zalewem pojawia się coraz więcej samochodów na obcych rejestracjach. Stąd pomysł, żeby zwiększyć atrakcyjność nie tylko Ośrodka Sportu i Rekreacji, ale też miasta, jako punktu przyjaznego turystom – opowiadał o swoim pomyśle radny. W jego wizji pojawiły się nie tylko same rowery, ale także informacyjne tablice, które sugerowałyby potencjalne rowerowe trasy prowadzące przez miasto i okolice.
[poll id=”17″]

Zakup rowerów to oczywiście pewnego rodzaju wydatek, który bezpośrednio obciążyłby kasę rawskiego OSiRu. Dyrektor ośrodka nie do końca jest przekonany do tego, czy w mieście pomysł faktycznie mógłby się sprawdzić
– Pomysł sam w sobie jest dobry, ale niestety czyniąc jakiekolwiek inwestycje trzeba patrzeć, aby potęgowały one dochody. A czy w Rawie jest szansa na to, aby wypożyczalnia cieszyła się powodzeniem? Trudno powiedzieć. Póki co ośrodek nie ma finansów, żeby to sprawdzić. Trzeba sobie tylko zadać pytanie, czy Rawa jest miastem turystycznym? – puentuje Tadeusz Kotusiński.

Więcej optymizmu przejawia burmistrz Eugeniusz Góraj
– System wypożyczania rowerów wodnych się sprawdził, więc może dla próby uda się zorganizować 5-10 sztuk rowerów tradycyjnych i zobaczyć jakie byłoby zainteresowanie.

A co Wy sądzicie na ten temat? Być może głos internautów przekona urzędników do kolejnej, naszym zdaniem wartej uwagi, inicjatywy.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz