Czy wciąż lubicie czytać? Przyłączcie się do Dyskusyjnego Klubu Książki w Rawie Mazowieckiej

erawaKultura
fot. DKK
komentarzy

Pod koniec kwietnia w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się już 115 spotkanie zagorzałych czytelników. Tym razem pod lupę wzięta była książka „Outsider”, której autorem jest Stephen King.

Rawski Dyskusyjny Klub Książki liczy 12 osób i przy okazji swoich spotkań pochyla się nad różnymi, wspólnie wybieranymi tytułami. Tym razem w klubie zapoznano się z ręką mistrza. 
– Chyba nie ma takiej osoby, która nie kojarzyłaby Stephena Kinga. Nadeszła więc pora, byśmy i my podyskutowali o nim i o jego książkach. King kojarzony głównie z horrorem, jak się okazało, większość rawskich klubowiczów coś jego autorstwa czytało lub oglądało film na motywach powieści. „Outsider” to dreszczowiec kryminalny z elementami fantastycznymi. No właśnie i to ostatnie powoduje pewien zgrzyt. Za styl, budowanie napięcia oraz wprowadzanie kolejnych wątków nie muszę autora chwalić jest w tym naprawdę dobry. W perfekcyjny sposób wciąga czytelnika w misternie utkaną intrygę by doprowadzić go do … no właśnie do czego ??? Nas chyba co najmniej do ogromnego rozczarowania. Cóż, bywa i tak, niemniej jeżeli lubicie nie do końca wytłumaczalne zakończenia, to naprawdę dobra powieść trzymająca w napięciu, świetnie skontrowana z zakończeniem dla … koneserów Kinga – opowiada koordynator rawskiego DKK, Zbigniew Pacho

Tym razem spotkanie trwało około trzech godzin. 

Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do klubu. Najbliższe spotkanie już 18 maja o godzinie 15:00. Tym razem klubowicze dyskutować będą o książce zatytułowanej „Temat na pierwszą stronę”, której autorem jest Umberto Eco. Przyjdźcie i przedłużcie przyjemność z czytania książki. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz