Czym skorupka za młodu nasiąknie… Międzynarodowy Dzień Ziemi wśród najmłodszych rawian

erawaMagazyn
komentarzy

Dzieci z rawskiej „Niezapominajki” pamiętały o święcie naszej planety. Przedszkolaki od najmłodszych lat wiedzą co jest ważne. 

Jak co roku 22 kwietnia w Przedszkolu Miejskim „Niezapominajka” w Rawie Mazowieckiej obchodzony był Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tego dnia  wszystkie dzieci przyszły ubrane na zielono i obejrzały przepiękne przedstawienie: „Niezapominajkowi Przyjaciele Ziemi” w wykonaniu grupy Motylki.

Przedszkolaki wzięły również udział w konkursie wiedzy ekologicznej, było dużo zadań, zagadek z zakresu ekologii, dzieci uczyły się segregować śmieci, bawiły się przy piosenkach ekologicznych, recytowały też ekologiczne wiersze. A podczas podsumowania wszystkie dzieci złożyły przysięgę Przyjaciela Przyrody, a każda grupa otrzymała wirtualny dyplomik (chronimy naszą planetę oszczędzamy papier).

Po zabawach w salach obchody Dnia Ziemi przeniosły się na teren punktu dydaktycznego Zielona Kraina utworzonego z dofinansowania WFOŚiGW w Łodzi. Na terenie punktu i wokół przedszkola dzięki hojności rodziców zasadzono nowe drzewa i krzewy. 

Źródło: Przedszkole „Niezapominajka”.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz