Dariusz Misztal burmistrzem Rawy Mazowieckiej. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości pokonał Eugeniusza Góraja o 408 głosów…

erawaMiasto
komentarzy

Dariusz Misztal wygrał drugą turę wyborów samorządowych w Rawie Mazowieckiej. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości zdobył 3495 głosów, wyprzedzając ustępującego z funkcji – Eugeniusza Góraja o 408 wskazań. Dariusz Misztal wygrał we wszystkich wyborczych obwodach.

W pierwszej turze zwycięstwo jedynie w dwóch obwodach, w drugiej, wygrana we wszystkich dziewięciu miejscach, w których głosy oddawali rawianie. Dariusz Misztal jednoznacznie pokonał urzędującego od 12 lat Eugeniusza Góraja.
– Ten wynik pozwoli nam sprawnie wprowadzać zmiany w Rawie. To, co obiecywaliśmy w programie, na pewno będziemy realizować. Chcemy uspokoić wyborców Pana Eugeniusza Góraja, postaramy się, by oni za cztery lata mogli powiedzieć, że wybór był jak najlepszy – podkreślał tuż po ogłoszeniu wyników nowo wybrany burmistrz, Dariusz Misztal.

Po uzyskaniu wyników o komentarz poprosiliśmy także ustępującego z funkcji burmistrza Eugeniusza Góraja.
– Dziękuję tym ludziom i wyborcom, którzy przez 12 lat ze mną współpracowali i głosowali na mnie przez te trzy kadencje. Również za dzisiejszy udział w wyborach dziękuję, bo 3086 głosów uzyskałem. Tak po ludzku po prostu szkoda. Wybory jednak polegają na tym, że jeden wygrywa, drugi przegrywa. Tym razem przegranym jestem ja. Gdzieś zostały popełnione błędy, ale jakie, to jeszcze za wcześnie, aby powiedzieć. Sondaży nie robiliśmy, ale skoro jest przegrana to zostały one popełnione – kwitował samorządowiec.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Wynik w poszczególnych okręgach wyborczych wyglądał następująco:
Obwód Nr1 – E. Góraj 325 / D. Misztal 457
Obwód Nr2 – E. Góraj 489 / D. Misztal 497
Obwód Nr3 – E. Góraj 357 / D. Misztal 428
Obwód Nr4 – E. Góraj 421 / D. Misztal 468
Obwód Nr5 – E. Góraj 428 / D. Misztal 442
Obwód Nr6 – E. Góraj 240 / D. Misztal 311
Obwód Nr7 – E. Góraj 379 / D. Misztal 440
Obwód Nr8 – E. Góraj 446 / D. Misztal 448
Obwód Nr9 – E. Góraj 2 / D. Misztal 4

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz