Darmowe szczepionki dla seniorów. W Rawie Mazowieckiej już wkrótce rozpocznie się kolejna akcja szczepienia przeciwko grypie…

erawaMiasto
fot. sxc.hu
komentarzy

Prawdopodobnie już od przyszłego tygodnia, we wszystkich zakładach opieki zdrowotnej w Rawie Mazowieckiej, prowadzone będą darmowe szczepienia przeciwko grypie. W akcji udział może wziąć ponad 400 mieszkańców miasta, którzy ukończyli 60 lat. Koszt szczepionki i badania lekarskiego w całości pokryje samorząd.

Rawa Mazowiecka akcję profilaktyki i szczepień przeciwko grypie prowadzi wśród mieszkańców już 8 rok. Również tym razem mogą wziąć w niej udział seniorzy, czyli osoby powyżej 60-tego roku życia. Umowa podpisana z zakładami opieki zdrowotnej zajmującymi się szczepieniami opiewać będzie na ponad 12,5 tysiąca złotych i obejmie 420 szczepień.
– Szczepionki właśnie dla tylu osób zostaną przygotowane. Mam nadzieję, że uda nam się zaszczepić wszystkich chętnych, ale wiadomo, kto pierwszy, ten lepszy. Dlatego warto pytać w zakładach opieki zdrowotnej o rozpoczęcie akcji – mówi Teresa Sekuter, inspektor ds. kultury i zdrowia w Urzędzie Miasta.

W tym roku działania Rawy Mazowieckiej w zakresie profilaktyki zostały docenione przez Radę Naukową Instytutu Oświaty Zdrowotnej. Miasto, jako jeden z 14 samorządów z całego kraju, otrzymało tytuł Lidera Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz