Deszcz nie przeszkodził w radosnym świętowaniu. Rawianie wzięli udział w otwarciu skateparku, biegu konstytucji oraz wielu innych atrakcjach zorganizowanych nad zalewem…

erawaKultura
komentarzy

To było radosne, ale mocno deszczowe święto. Mowa o wydarzeniu, które w Rawie Mazowieckiej zostało zorganizowane w związku z 223 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3-maja. I choć atrakcji na ten dzień przygotowano sporo, mieszkańców do piknikowania na świeżym powietrzu nie zachęcała pogoda. Padający deszcz nie przeszkadzał jedynie miłośnikom ekstremalnych sportów, którzy wreszcie mogli skorzystać z pierwszego w mieście skateparku (patrz wideo).

Aura w przypadku tegorocznego „Radosnego święta” faktycznie nie rozpieszczała. Chłód i padający deszcz były o tyle rozczarowujące, iż w organizację imprezy włączyło się wyjątkowo dużo osób, instytucji i organizacji. I choć do frekwencyjnego rekordu było niezmiernie daleko, osoby które przybyły na miejsce nie miały czego żałować.

Szczególną satysfakcję mogą odczuwać lokalni miłośnicy biegania, którzy mimo okropnej pogody pokonali 3 kilometrową trasę kolejnego „Rawskiego Biegu Konstytucji”. Na starcie stawiło się aż 70 śmiałków. Najlepszy w kategorii mężczyzn okazał się Tobiasz Olszak z czasem 9:20. Wśród kobiet dominowała z kolei Kamila Ziółkowska pokonując dystans w 11 minut. Warto wspomnieć jeszcze o najmłodszym zawodniku. 6-letni Sergiusz Stefaniak rywalizację zakończył po 18 minutach.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Swoje „pięć minut” mieli także miłośnicy bardziej ekstremalnych zmagań. Podczas wydarzenia otwarto pierwszy w mieście skatepark. Zebrani na miejscu rawianie mogli obejrzeć jazdę w wykonaniu nie tylko lokalnych skaterów, ale także profesjonalnej grupy trialowej z Klubu Sportowego Aquila Wadowice.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz