Sprawdziliśmy blues, sprawdzamy disco-polo. Na eRawa.pl o tegorocznym programie Rawskiej Majówki mówi burmistrz Eugeniusz Góraj…

erawaKultura
komentarzy

Disco-polo zamiast bluesa? Wielu mieszkańców Rawy Mazowieckiej jest zdziwionych tegorocznym programem Rawskiej Majówki. Piątkowy wieczór ma bowiem zostać poświęcony gali muzyki disco-polo. My o zdanie na temat tego rozwiązania pytaliśmy burmistrza Eugeniusza Góraja. Jak podsumowuje włodarz, tegoroczny program ma sprawdzić jaka muzyczna formuła faktycznie się sprawdzi.

Przez wiele lat największa plenerowa impreza w Rawie Mazowieckiej kojarzona była z festiwalem „Noc Bluesowa”. Dla jednych był to muzyczny przerost formy nad treścią, dla innych niepowtarzalne, kulturalne wydarzenie, znane w całym kraju. Ostatnia „Noc Bluesowa” odbyła się w mieście w 2010 roku. Decyzję tłumaczono koniecznością zmiany formuły całego miejskiego święta.

W programie tegorocznej imprezy, piątek znów został wypełniony tematycznie. Zamiast bluesa pojawiło się jednak disco-polo. To wywołało sporą falę krytyki, między innymi na naszej stronie. Pod informacją o programie tegorocznej majówki, napisaliście kilkadziesiąt bardzo merytorycznych komentarzy (do przeczytania tutaj). W tworzeniu gali disco-polo miasto ma jednak swój plan. Jak podkreśla burmistrz, w ten sposób ratusz sprawdza jaka muzyczna formuła najlepiej się sprawdzi.
– Sprawdziliśmy blues, ale po iluś latach frekwencja na tym festiwalu ograniczała się do 100, czy 200, a w końcu do 50 osób. Więc wydawanie pieniędzy i obracanie się wokół tego bluesa stało się w końcu nieracjonalnie. A jeśli chodzi o disco-polo, jeśli ta formuła się sprawdzi, koncerty z taką muzyką będziemy organizować dla mieszkańców – mówi Eugeniusz Góraj (więcej w materiale video).

My o ocenę tegorocznego programu Rawskiej Majówki pytaliśmy także miejskich radnych. Jakie są ich opinie na temat tegorocznej imprezy? Niebawem o tym na eRawa.pl. Cały czas zapraszamy także Was do aktywnego uczestnictwa w dyskusji…

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz