Dłoniom na ratunek. Rozszerzy się chirurgia ręki w Rawie

erawaMiasto
komentarzy

Nowy gmach rawskiego szpitala to szansa na rozszerzenie chirurgii ręki. Problemy z dłońmi są jednymi z najczęstszych schorzeń ortopedycznych. 

Szpital im. Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej już w tej chwili wykonuje szereg zabiegów tego typu, ale zarówno ich zakres, jak i skala zwiększy się znacznie po wybudowaniu nowego pawilonu. Schorzenia związane z rękoma to w dzisiejszych czasach częsta bolączka pacjentów. Wynikają one m.in. z długoletniej pracy biurowej.
– Tego typu wady występują coraz częściej, jest to związane z charakterystyką pracy, którą wykonuje większość osób – mówi Małgorzata Leszczyńska, dyrektor SPZOZ w Rawie. – Nasi lekarze zalecają, by nie lekceważyć tych dolegliwości, bo mogą one prowadzić do zmian, które w znacznej mierze utrudniają normalne funkcjonowanie, a czasem prowadzą do całkowitej nieruchomości dłoni. Już w tej chwili zajmujemy się pacjentem od a do z, czyli od rozpoznania, poprzez diagnostykę, do zabiegu. Mamy krótkie terminy przyjęć na konsultacje, a zabiegi wykonujemy dość szybko, biorąc pod uwagę pilność przypadku.

W szpitalu można wyleczyć bardzo często występujący zespół kanału nadgarstka (czasem nazywany cieśnią nadgarstka), tzw. strzelające palce (palce przeskakujące), chorobę De Quervaina, neuropatie uciskowe nerwu łokciowego występujące najczęściej w okolicy łokcia (tzw. zespół rowka nerwu łokciowego) lub nadgarstka (tzw. zespół kanału Guyona). Ponadto leczone są bóle, deformacje, niestabilności oraz torbiele związane ze zwyrodnieniowymi zmianami stawowymi nadgarstka i ręki.

Pacjenci, którzy chcieliby skonsultować dolegliwości ręki u specjalisty w ramach umowy NFZ powinni mieć skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu. Ze skierowaniem powinni zgłosić się do Poradni Ortopedycznej SPZOZ w Rawie Mazowieckiej. Wszelkie informacje oraz rejestracja pod numerem telefonu: 729-059-525.
Źródło: SPZOZ Szpital Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz