Długo wyczekiwana inwestycja wreszcie rozpoczęta. W Rawie Mazowieckiej powstaje kolejny fragment ścieżki pieszo-rowerowej

erawaMiasto
komentarzy

Budowa ścieżki do ul. Łowickiej do ul. Sobieskiego jest ostatnim etapem łączącym zalew Tatar z osiedlem Zamkowa Wola. Koszt zadania to 1,7 mln zł.

Długo czekaliśmy na rozpoczęcie tej inwestycji. Jednak wreszcie, wczoraj (7.05) na plac budowy wszedł wykonawca. Obecnie prace prowadzone będą od ul. Łowickiej do rzeki Rylki, a dopiero później przesuną się obok terenu zamkowego, aż do osiedla Zamkowa Wola. 
– Póki co planujemy wybudować ścieżkę do końca sierpnia, jednak może okazać się, że zadanie rozłoży nam się na dwa lata. Chciałbym pozyskać środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i wtedy inwestycja musiałaby zostać lekko rozciągnięta w czasie – mówi burmistrz Rawy Mazowieckiej Piotr Irla. 

 
Jeśli miastu udałoby się pozyskać dofinansowanie na rozpoczęte zadanie, odciążyłoby ono budżet Rawy, ale tym samym wymusiłoby na ratuszu rozłożenie budowy na dwa lata. 
Przy ścieżce pieszo-rowerowej zostanie zamontowane oświetlenie, ławki i inne elementy małej architektury. Całkowity koszt długo wyczekiwanego zadania to 1,7 mln zł. 
Więcej zdjęć z placu budowy znajdziecie tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz