Dni Rawy Mazowieckiej nie będą majówką. Zmienił się termin imprezy w mieście

erawaKultura
komentarzy

Rawa Mazowiecka co roku świętuje dni miasta. Tym razem wydarzenie zostało przesunięte na drugi weekend czerwca. W ratuszu trwają prace nad programem imprezy. 

Dni Rawy Mazowieckiej zawsze kojarzone były z miejską majówką, jednak w tym roku zostały one zaplanowane na 8-9 czerwca. Przyczyną są wybory do Parlamentu Europejskiego (26.05) oraz Dzień Dziecka. 
– Nie chcemy, by nasza impreza pokrywała się z jakimiś innymi ważnymi wydarzeniami. Dlatego przesunęliśmy ją na inny termin – tłumaczy Artur Piotrowski, wiceburmistrz Rawy Mazowieckiej. 

W Urzędzie Miasta trwają właśnie prace nad dopięciem harmonogramu święta. Wciąż nie są jeszcze podpisane końcowe umowy z artystami. W sondzie przeprowadzonej w sieci przez Młodzieżową Radę Miasta na pierwszym miejscu wytypowany został Dawid Kwiatkowski, jednak nie daje to pewności, że to właśnie ten muzyk pojawi się na plenerowej scenie. 
– Na podstawie listy przedstawionej przez młodzieżowych radnych sprawdzamy terminy danych artystów i nasze możliwości finansowe. Dokładamy wszelkich starań, aby któryś z nich zagrał w Rawie – mówi Katarzyna Gierach z z Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Promocji i Integracji Europejskiej UM w Rawie Mazowieckiej.

W kolejnych latach organizacja Dni Rawy przebiegać ma inaczej. 
– Aby wszystko było dopięte na ostatni guzik i żeby na scenie wystąpili wybrani przez nas artyści, prace należy zacząć już w lipcu tego roku. Prawdopodobnie to właśnie mieszkańcy, wzorem innych miast, sami będą mogli wytypować muzyków – dodaje wiceburmistrz Piotrowski. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2019 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci