Do połowy listopada kierowcy będą borykali się z remontem ulicy Skierniewickiej. Drogowa inwestycja warta jest blisko 3,5 mln złotych…

erawaMiasto
komentarzy

Ulica Skierniewicka w remoncie. Kierowcy przejeżdżający tą wylotową drogą, z utrudnieniami będą borykali się do połowy listopada. Podczas prac blisko kilometr drogi zostanie gruntownie wyremontowany. Najwyższy czas – komentują kierowcy, którzy znając wcześniejszy stan jezdni, w korkach czekają cierpliwie.

Prace wykonywane są na fragmentach ulicy, na których ruch odbywa się wahadłowo. Gdy spojrzy się na zakres prowadzonej modernizacji widać jak gruntowna jest to inwestycja. W planach jest między innymi: rozbiórka starej i budowa nowej konstrukcji jezdni, rozbudowa skrzyżowania, rozbiórka i budowa zjazdów wraz z przepustami, budowa chodników, rowów, oświetlenia oraz przebudowa sieci elektroenergetycznej i telekomunikacyjnej.

– Drogowcy obecnie pracują na 200 metrowym odcinku, gdzie na połowie jezdni prowadzone są roboty przy wymianie konstrukcji. Obowiązuje tam ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną – informuje Marcin Nowicki, Kierownik Zespołu ds. Informacyjnych Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi.

Na szczęście ruch sterowany sygnalizacją świetlną odbywa się dość sprawnie. Nawet w godzinach porannego i popołudniowego szczytu, kierowcy na przejazd oczekują zaledwie kilka minut.
– Jeżdżę tutaj codziennie i prawdę mówiąc zazwyczaj przelatuję na jednej zmianie świateł – relacjonuje Pan Marek, rawianin pracujący w Skierniewicach.

Całość inwestycji będzie kosztowała 3,5 mln złotych.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz