Do rawskiego szpitala wróci nocna pomoc lekarska? W placówce remontowane są odpowiednie pomieszczenia…

erawaPowiat
komentarzy

Szpital św. Ducha w Rawie Mazowieckiej przygotowuje się do konkursu, w którym będzie miał szansę odzyskać kontrakt na świadczenie usług nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej. Pomieszczenia przeznaczone na ten cel mają być wyremontowane jeszcze w tym tygodniu. Kontrakt na NPL to w konsekwencji dodatkowe środki jakie mogłaby zarobić ta medyczna placówka. 

Choć do końca czerwca w Rawie usługi NPL będzie świadczyć firma Red-Med, mieszcząca się przy ulicy Słowackiego, szpital już teraz robi wszystko, by być gotowym do potencjalnego przejęcia kontraktu. W pierwszej kolejności pomyślano o wygospodarowaniu pomieszczeń, które mogłaby zająć nocna pomoc lekarska. Takie pomieszczenia znalazły się w budynku pogotowia. Tam zorganizowane zostaną dwa gabinety lekarskie, gabinet zabiegowy, łazienka oraz poczekalnia. Całość remontu ma skończyć się jeszcze w tym tygodniu
– Musimy być przygotowani do konkursu, nie możemy zwlekać, stąd nasz pośpiech w remontowaniu pomieszczeń pod nocno-świąteczną pomoc lekarską – mówi dyrektor placówki, Daniel Aptapski.
Dyrektor Aptapski nie zakłada możliwości przegrania konkursu zdradzając, że rawski szpital ma ukrytego asa w rękawie.
– Mamy przewagę, ale nie chcę o tym mówić, ponieważ będzie to element naszej oferty, którą złożymy w ramach konkursu. Można domyślać się, iż asem tym jest lokalizacja punktu NPL w bezpośrednim sąsiedztwie szpitala, który całodobowo świadczy usługi medyczne. To także szybki dostęp do lekarzy specjalistów.

Staranie o NPL jest tylko jednym z obecnych działań szpitala. Wciąż trwa walka o przywrócenie karetki, która została odebrana placówce wraz z nowym rokiem. W chwili obecnej dyrekcja przygotowała statystyki wyjazdowe zespołów ratownictwa medycznego i liczy, że te dane wpłyną pozytywnie na decyzję wojewody.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz