Do soboty potrwają uroczystości związane z pożegnaniem Księdza prałata Mieczysława Iwanickiego. W mieście odwołano wszystkie imprezy kulturalno-rozrywkowe…

erawaMiasto
komentarzy

Na czas uroczystości pogrzebowych Księdza prałata Mieczysława Iwanickiego, burmistrz Rawy Mazowieckiej, Eugeniusz Góraj odwołał wszystkie imprezy kulturalo-rozrywkowe, które miały się odbyć w mieście. W trakcie uroczystości przewidziany jest również czas dla mieszkańców, którzy chcieliby pożegnać osobiście zmarłego kapłana.

Uroczystości pogrzebowe Księdza prałata Mieczysława Iwanickiego przewidziane są na dwa najbliższe dni. W piątek o godzinie 15:00 wierni zgromadzeni w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej odmówią wspólnie Koronkę Do Miłosierdzia Bożego, tuż przed modlitwą do parafii ma zostać przewiezione ciało Księdza Iwanickiego.
– Trumna w kościele w piątek pozostanie do godziny 21:00, będzie to czas dla mieszkańców Rawy, na pożegnanie Księdza prałata – informuje ksiądz Konrad Świstak. Również w piątek odbędzie się msza żałobna, której przewodniczył będzie ksiądz biskup Józef Zawitkowski.

W sobotni poranek, o godzinie 8:00 trumna z ciałem Księdza Iwanickiego ponownie zostanie przewieziona do kościoła, gdzie pozostanie do godziny 10:00, kiedy to odbędzie się msza pogrzebowa, pod przewodnictwem księdza biskupa Andrzeja Dziuby. Po uroczystościach w kościele, trumna zostanie złożona do grobu na rawskim cmentarzu.

Przez nadchodzące dwa dni w Rawie nie będzie żadnych imprez kulturalno-rozrywkowych.
– W związku z pogrzebem Księdza prałata Iwanickiego odwołuję wszystkie imprezy kulturalno-rozrywkowe, które miały odbyć się w piątek i sobotę w mieście – mówi Eugeniusz Góraj, burmistrz Rawy Mazowieckiej.

Podczas uroczystości w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP znajdować się będzie księga kondolencyjna. W przyszłym tygodniu zostanie ona przeniesiona do Urzędu Miasta i pozostanie tam do 19 sierpnia, następnie do 21 sierpnia dostępna będzie w Urzędzie Gminy, aż w końcu, do 30 sierpnia w Starostwie Powiatowym, tak aby każdy miał okazję złożyć pamiątkowy wpis.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz