Dożynki w Białej Rawskiej za nami. W weekend odbyło się XIX powiatowe święto plonów

erawaBiała Rawska, Powiat
komentarzy

Jak zawsze, pod koniec sierpnia w powiecie rawskim odbyły się dożynki. Gospodarzem tegorocznego święta plonów była Biała Rawska i to właśnie tu w niedzielę (27.08) dziękowano za pracę rolników oraz sadowników. Wydarzenie stało się również okazją do wspólnej zabawy. 

To były XIX dożynki w powiecie rawskim i choć z racji na charakter tego terenu, prace w sadach jeszcze nie dobiegły końca, już teraz przyszła pora świętowanie. To rozpoczęło się polową mszą świętą, której przewodniczył ks. Wojciech Osial, biskup pomocniczy diecezji łowickiej. Po niej swoją inscenizację dotyczącą wartości i historii chleba zaprezentowali uczniowie ZSP z Białej Rawskiej.

Podobnie jak w latach poprzednich, zebrani na bialskim placu miejskim mogli skosztować owoców tegorocznych zbiorów. Chlebem i miodem częstowali nie tylko samorządowcy, ale też starostowie tegorocznych dożynek, czyli Małgorzata Furmańska i Andrzej Biedrzycki. 

Kolejnym, nieodzownym punktem tego wydarzenia była prezentacja 17 wieńcy z terenu gmin: Biała Rawska, Rawa Mazowiecka, Sadkowice, a także partnerskiej gminy Chmielnik z województwa świętokrzyskiego. Nie zabrakło także krótkich dowcipnych przyśpiewek, a później występów lokalnych zespołów ludowych.

Po tej części przyszedł czas na blok rozrywkowy. Na scenie wystąpił doskonale znany publiczności zespół MIG, Drezdenko-Kubas, GESEK, a tuż po nich gwiazda imprezy, zespół Wilki. 

Pełna fotorelacja z tegorocznych dożynek do zobaczenia tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz