Dożynki w Białej Rawskiej tym razem dwudniowe. Na plenerowej scenie wystąpi między innymi Cleo

erawaBiała Rawska, Powiat
komentarzy

Święto Plonów w Jabłkowej Krainie jak zawsze w Białej Rawskiej. Wydarzenie ma być okazją do podziękowań za trud i ciężką prace rolników oraz sadowników. 

Dożynki w Białej Rawskiej to nieodłączny element tej gminy. W tym roku będą one wyjątkowe, ponieważ potrwają aż dwa dni. Program jest na tyle bogaty, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. 

Pierwszy dzień świętowania będzie poświęcony głównie rozgrywkom sportowym i rekreacji. Na kąpielisku miejskim odbędzie się m.in.: prezentacja sekcji i klubów sportowych Gminy Biała Rawska, pokaz skoków ze spadochronem, a także profesjonalne animacje trików piłkarskich. Sportową zabawę zakończy dyskoteka z zespołem Baylar w parku miejskim przy ul. Wojska Polskiego.

documentpage001.jpg

Niedziela to kolejny dzień świętowania w Jabłkowej Krainie. Rozpoczniemy go z samego rana rodzinnymi zawodami wędkarskimi. 

Część popołudniowa rozpocznie się tradycyjnie mszą polową, zaplanowaną na godzinę 13:00. Tuż po niej odbędzie się obrzęd chleba, prezentacja wieńców i koszy z owocami, pokaz uzbrojenia 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, a także pokaz sprzętu Komendy Powiatowej Policji.   

Po zakończeniu tej części programu przyjdzie czas na prawdziwą dawkę rozrywki, a tej w tym roku z pewnością nie zabraknie. 

Jako pierwsza wystąpi kapela Lwowska „Fala”. Tuż po niej sceną zawładnie muzyka disco polo i zespół Top Girls. Następnie zaprezentuje się B.R.O, Borys LBD, a także Abba Family. Jednak prawdziwa gwiazda pojawi się na zakończenie wydarzenia. Na bialskiej scenie zaśpiewa Cleo.

Imprezie towarzyszyć będą liczne stoiska wiosek tematycznych, kiermasz rękodzieła, wesołe miasteczko oraz wiele, wiele innych. Tego wydarzenia nie możecie przegapić. 

Serwis eRawa.pl objął to wydarzenie patronatem medialnym. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz