[Aktualizacja] Drażniąca substancja rozpylona w rawskim markecie. Strażacy ewakuowali ponad 30 osób

erawaMiasto
komentarzy

Substancja nieznanego pochodzenia została rozpylona w markecie przy ulicy Słowackiego w Rawie Mazowieckiej. Nikt nie został poszkodowany. 

Zgłoszenie o zagrożeniu w sklepie strażacy otrzymali wczoraj (17.12) około 17:00. Informacja była prosta. W markecie ktoś rozpylił drażniącą substancję. 
– Dostaliśmy zgłoszenie o substancji w markecie, zgłoszenia dokonali pracownicy. Na miejsce przybyły dwa zastępy plus zastępca dowódcy jednostki oraz zastępca komendanta. Z uwagi na to, że nie jesteśmy w stanie naszymi miernikami, które posiadamy, zbadać co to jest za substancja, jakiego pochodzenia, to zadysponowaliśmy grupę chemiczną z Łodzi – relacjonował na miejscu Oficer Prasowy PSP w Rawie Mazowieckiej kpt. Konrad Krupa. 

Strażacy ewakuowali wszystkich pracowników i klientów marketu przebywających wewnątrz oraz zabezpieczyli teren. Zadysponowana grupa chemiczna dokonała pomiarów wszystkimi dostępnymi urządzeniami, po czym nie stwierdzono obecności żadnej substancji. Po przewietrzeniu pomieszczeń i zakończeniu działań przez strażaków sklep został ponownie otwarty. 

Dalsze postępowanie prowadzi policja, która wraz ze strażakami i strażą miejską zjawiła się na miejscu akcji. 

[AKTUALIZACJA] Po publikacji artykułu o substancji rozpylonej w markecie zadzwonił do nas jeden ze świadków zdarzenia, który podjął próbę ewakuacji ludzi przebywających w obiekcie. Jak mówi, poinformował także służby. Z relacji wynika, że klienci i pracownicy sklepu mieli duszności, kaszel, katar, czuli również drażniący zapach. Objawy podobne do reakcji na rozpylony gaz pieprzowy.  

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz