Droga Krzyżowa w ruinach rawskiego zamku. Kilkaset osób wzięło udział w inscenizacji Misterium Męki Pańskiej…

erawaMiasto
komentarzy

Kilkuset mieszkańców Rawy Mazowieckiej wzięło udział w jedenastym już Misterium Drogi Krzyżowej, które rozegrało się między innymi na terenie ruin Zamku Książąt Mazowieckich. To najbardziej znane wielkopostne nabożeństwo, o które tradycyjnie dbają Ojcowie Pasjoniści. W tym roku frekwencja była wyjątkowa, a przysłużyła się temu wyjątkowo sprzyjająca pogoda.

Kto pamięta chociażby ubiegłoroczną Drogę Krzyżową organizowaną przez Ojców Pasjonistów doskonale wie, że warunki były mocno ekstremalne. Kilkustopniowy mróz oraz śnieg, który grubą warstwą pokrywał trasę wyjątkowej inscenizacji, nie sprzyjały wspólnej modlitwie (kliknij i zobacz naszą relację). Dwa lata temu nie było lepiej, wtedy podczas Drogi Krzyżowej padał ulewny deszcz.

W tym roku aura była o wiele bardziej wyrozumiała, co przełożyło się na liczbę wiernych uczestniczących w misterium. Podobnie jak w latach poprzednich, w organizację tego religijnego wydarzenia, oprócz Ojców Pasjonistów, włączyli się uczniowie ZSP im W. Reymonta w Rawie, skauci ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” FSE oraz zespół muzyczny „Passio”.

Previous Image
Next Image

info heading

info contentZdjęcia: Kuba Smierzchała

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz