Drogowe podsumowanie świątecznych dni. 3 kolizje i 2 nietrzeźwych kierowców. To były pozornie bezpieczne święta…

erawaPowiat
komentarzy

Według policyjnych statystyk, święta na drogach powiatu rawskiego, mimo bardzo niekorzystnych warunków atmosferycznych, przebiegały wyjątkowo spokojnie. W świąteczne dni Policja została wezwana do 3 kolizji i zatrzymała tylko 2 nietrzeźwych kierowców. W trakcie zdarzeń drogowych, oprócz portfeli sprawców, na szczęście nikt nie ucierpiał.

Tegoroczne święta Wielkanocne, pogodą bardziej przypominały grudniowe święta Bożego Narodzenia. Na szczęście śnieżyce ochłodziły temperament kierowców, przez co jeździli oni bezpiecznie. W niedzielę (31.03) doszło tylko do dwóch zdarzeń drogowych. Pierwszy spowodowała 32-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym marki Mitsubishi. Jadąc z Kalenia do Sadkowic, nie dostosowała prędkości i straciła panowanie nad pojazdem. Niebezpieczny manewr zakończył się zderzeniem z jadącym z naprzeciwka Fiatem Uno. Za spowodowanie kolizji kobieta otrzymała mandat karny w wysokości 220 zł.
– Drugie zdarzenie miało miejsce w Helenowie, gdzie 45-letni kierujący ciągnikiem rolniczym nie zachował należytej ostrożności i uszkodził stojącego na poboczu, osobowego Forda Mondeo – informuje Karolina Sokołowska z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej.

Lany poniedziałek był jeszcze spokojniejszy. Policjanci zostali wezwani tylko do jednego zdarzenia, ale już na terenie Rawy Mazowieckiej. Na ulicy Białej, tuż przed przejazdem kolejowym, 21-letni kierowca stracił panowanie nad Skodą Felicią i zjechał na przeciwległy pas. W ten sposób doprowadził do zderzenia z jadącą prawidłowo 41-letnią kobietą, która prowadziła Reno Clio. Sprawca został ukarany 500 zł mandatem.

Niestety jak to bywa w święta, nie obyło się bez kierowców podróżujących autami po spożyciu alkoholu. Mundurowi zatrzymali dwóch pijanych kierowców. Jeden z nich miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, drugi niewiele mniej, bo 1,5 promila.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz