Drogowe podsumowanie weekendu. Zajrzyjmy w policyjne statystyki

erawaPowiat
fot. KPP Rawa Mazowiecka
komentarzy

Pięć kolizji, zdarzenie z udziałem zwierzyny leśnej oraz dwóch nietrzeźwych rowerzystów – ostatnie trzy dni były dla policjantów z ruchu drogowego naprawdę pracowite. 

W piątkowy poranek (7.05) na drodze S-8 w miejscowości Podlas, na pasie w kierunku Warszawy, doszło do groźnego zderzenia dwóch ciężarówek. 48-letni kierujący volvo wraz naczepą spitzer nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył naczepy schmitz ciągniętej przez scanię. Obaj kierujący byli trzeźwi. Kierowca volvo został ukarany mandatem i punktami karnymi, a od pojazdów policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne. Przez kilka godzin trwały utrudnienia. Ruch odbywał się wahadłowo.

Tego samego dnia, około 8:40 na skrzyżowaniu ulicy Kościuszki i Fawornej w Rawie Mazowieckiej doszło do nie ustąpienia pierwszeństwa podczas manewru skrętu w lewo przez kierującą citroenem, w wyniku czego 48-letni kierujący suzuki zderzył się z pojazdem citroen. Ta kolizja również zakończyła się mandatem.

W godzinach przedpołudniowych pod przychodnią ,,Verbena’’ na ulicy Krakowskiej doszło do zdarzenia na parkingu, gdzie kierowca uszkodził zaparkowaną skodę fabię i odjechał z miejsca. Tu funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o popełnionym wykroczeniu i będą prowadzić czynności zmierzające do odnalezienia sprawcy. Jeśli widział ktoś to zdarzenie prosimy o kontakt z Komendą Policji w Rawie Mazowieckiej, pod nr tel. 47 843-31-00.

W sobotę (8.05), przed południem na ulicy Tomaszowskiej w Rawie Mazowieckiej 63-letni kierujący scanią, skręcał w lewo na parking jednego z marketów i nie zauważył zaparkowanego opla, w wyniku czego doszło do kolizji. Kierowca ciężarówki dostał mandat.

Do kolejnego zdarzenia doszło w niedzielę (9.05) na ulicy Krakowskiej w Rawie. Kierujący toyotą nie ustąpił pierwszeństwa na skrzyżowaniu i zderzył się z oplem. Funkcjonariusze zatrzymali dwa dowody rejestracyjne i wystawili mandat dla sprawcy zdarzenia.

Z kolei w niedzielny wieczór w Babsku, kierująca mercedesem potraciła przebiegającą przez jezdnię sarnę.

Nie zabrakło też nietrzeźwych rowerzystów. Najpierw w sobotni wieczór w miejscowości Niwna policjanci drogówki zatrzymali do kontroli 72-letniego kierującego rowerem, który miał w organizmie ponad promil alkoholu. Następnie w Kurzeszynie 38-letniego rowerzystę, który kierował jednośladem w stanie po użyciu alkoholu. Obaj panowie otrzymali mandaty.
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz