Duże inwestycje w Rawie Mazowieckiej. W planach kolejne remonty i budowy dróg

erawaMiasto
komentarzy

Warunki jazdy przez Rawę Mazowiecką uległy dużym zmianom. To jednak nie koniec inwestycji drogowych. W planach już są kolejne zadania. 

W rawskim ratuszu już trwają przygotowania do dużych inwestycji, które zrealizowane zostaną w przyszłym roku. Jednak zanim wykonawcy pojawią się na następnych rawskich drogach, należy dopiąć wszystkie formalności i sposoby finansowania. I tak właśnie, po wielu latach mieszkańcy ulicy Fredry doczekają się budowy drogi.
– Inwestycja ta obejmie nie tylko budowę nawierzchni, ale też chodników, kanalizacji deszczowej i kanału technologicznego – wymienia Paweł Piątkiewicz, naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji.

Na realizację tego zadania Urząd Miasta w Rawie Mazowieckiej pozyskał dofinansowanie pochodzące z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład w wysokości 2,8 mln zł. Przetarg na budowę ulicy Fredry ma być ogłoszony i rozstrzygnięty jeszcze w tym roku. 

Kolejnym dużym, dwuczęściowym zadaniem, na które udało się pozyskać dofinansowanie z Polskiego Ładu w wysokości 4,427 mln zł, jest remont ulicy Łowickiej oraz ulicy Sobieskiego. Te inwestycje będą realizowane równolegle. 
– Ulica Łowicka wyremontowana zostanie od rzeki do skrzyżowania, wraz z tym skrzyżowaniem. Natomiast ulica Sobieskiego wyremontowana zostanie na drugim odcinku od ulicy Kazimierza Wielkiego – dodaje Paweł Piątkiewicz. 

Wspominając o planowanych w Rawie Mazowieckiej inwestycjach koniecznie trzeba przypomnieć o budowie sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2. To będzie duże wyzwanie. Podczas budowy szkoła będzie normalnie funkcjonować. Na to zadanie, również z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład, miasto otrzymało blisko 10 mln zł.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz