Dwa dni i dwa niebezpiecznie wyglądające drogowe zdarzenia w powiecie rawskim. W jednym z przypadków zawiódł sprzęt, w drugim kierowca…

erawaPowiat
komentarzy

Pierwsze dwa dni tygodnia były wyjątkowo obfite w niebezpiecznie wyglądające zdarzenia na drogach powiatu rawskiego. W jednym z przypadków na drodze krajowej S8 ciężarowy samochód wjechał w barierę ochronną dzieląca pasy ruchu. Zdarzenie zakończyło się kilkugodzinnymi utrudnieniami i sporą ilością pracy związanej z uprzątnięciem drogi. W drugim zdarzeniu zawiódł nie sprzęt, a kierujący pojazdem. Chwilowe zmęczenie sprawiło, że dostawcze auto wylądowało na latarni w okolicach Ronda Unii Europejskiej.

Do zdarzenia na drodze S8 doszło w poniedziałek (25.05) około godziny 16:40 w miejscowości Julianów niedaleko Rawy Mazowieckiej. W ciężarowej Scanii wystrzeliła opona, przez co kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ochronną barierę oddzielającą pasy ruchu. W wyniku uderzenia z naczepy pojazdu wysypały się śmieci.
– W Scanii znajdowały się odpady po recyklingu. Przez kilka godzin zablokowane były obydwa pasy ruchu, ponieważ wezwane służby musiały ściągnąć samochód i uprzątnąć drogę – informuje nadkom. Karolina Sokołowska z KPP w Rawie Mazowieckiej.

Choć pracy było sporo wszystko zakończyło się szczęśliwie. Kierowca TIR-a nie odniósł obrażeń.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Drugie zdarzenie miało miejsce we wtorek (26.05) po południu w Rawie Mazowieckiej tuż przy Rondzie Unii Europejskiej. Tam 44-letni kierujący Mercedesem Vito, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożną latarnię. Kierowca przyznał zadysponowanym na miejsce policjantom, że do zdarzenia doszło w wyniku zmęczenia. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 200 zł.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz