Dwa medale na Mistrzostwach Polski dla rawskich zawodniczek. MLUKS RAWA ponownie na szczycie

erawaSport
komentarzy

Piąty medal w karierze dla Magdy Ciołak i pierwszy dla Martyny Sęczek! Podczas Mistrzostw Polski PZLA w biegach górskich na krótkim dystansie w Krynkach (świętokrzyskie) dziewczyny pokazały klasę.

Ubiegłotygodniowe zawody okazały się być niezwykle udanym eksperymentem. Podczas Mistrzostw Polski PZLA w biegach górskich na krótkim dystansie w Krynkach MLUKS RAWA zdobywa dwa medale. – To był debiut naszego klubu na takiej imprezie. O ile Magda Ciołak zaliczyła się do faworytek i nie zawiodła zdobywając srebro, o tyle brązowy medal dla Martyny Sęczek w kategorii młodziczek to już spora niespodzianka. Ponadto Basia Woźniak zajęła 6 lokatę, a Igor Jarmundowicz 9 – relacjonuje trener zespołu Jarosław Wasiak. 

650 – metrową trasę młodzicy pokonywali 3-krotnie, a juniorzy 5-krotnie. Od startu około 250 metrów pod górę, potem trochę kluczenia między skałami z kilkoma krótkimi, ale bardzo stromymi podbiegami i zbiegami, no i wreszcie około 150 – metrowy stromy zbieg do mety.

Bardzo „sztywna” trasa o przewyższeniu 140 m dla juniorów i 60 m dla młodzików, bez chwili odpoczynku szybko eliminowała słabsze zawodniczki.

Martyna od początku biegu była bardzo blisko czołówki. Na 200 m do mety wyszła na 3 lokatę i nie oddała jej już do mety. Martyna to 3 dziewczyna w naszym klubie, która staje na podium MP PZLA a 7 medalista w ogóle w historii klubu. W tym roku zdobyła brązowy i złoty medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików oraz zajęła 16 lokatę na MP Młodzików na stadionie (200 m). Przygodę z lekką atletyką rozpoczęła zaledwie niespełna 1,5 roku temu.

Magda natomiast zaczęła bardzo mocno i dwie pierwsze pętle prowadziła bieg próbując zgubić lepszą od siebie w biegach długich, rywalkę z Chełmna. Pod koniec drugiego okrążenia Zuzanna Latańska wyszła na prowadzenie uzyskując ostatecznie nad Magdą przewagę niemal 40 sekund. Dla Magdy Ciołak to 3 medal w tym roku, a 5 w karierze (3 srebrne, złoty i brązowy). W kolekcji Magdy znajdują się medale ze stadionu, hali i biegów górskich.

Jak zawsze gratulujemy i czekamy na więcej. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz