Dwaj 13-latkowie trafili do szpitali. Nieletni podróżowali motocyklem…

erawaPowiat, Sadkowice
komentarzy

Rawscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności zdarzenia, w którym poszkodowani zostali dwaj 13-letni chłopcy podróżujący motocyklem. Jeden z nich odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. 

W minioną niedzielę (26.05) około godziny 15:20 dyżurny rawskiej policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym z udziałem motocyklisty w miejscowości Paprotnia, gmina Sadkowice. Okazało się, że motocyklem marki MZ podróżowali dwaj mieszkańcy gminy Sadkowice w wieku 13 lat. Funkcjonariusze wspólnie z Zespołem Ratownictwa Medycznego udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący jednośladem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego najechał na betonowy przepust, a następnie uderzył w ogrodzenie.

Chłopcy z ogólnymi obrażeniami zostali przetransportowani do szpitali w Skierniewicach i Radomiu.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia ma wyjaśnić prowadzone w tej sprawie postępowanie. 13-latek kierujący motocyklem odpowiadać będzie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień.

Biorąc pod uwagę rozpoczęty sezon motocyklowy i związane z nim zagrożenia dla kierowców jednośladów, mundurowi apelują do rodziców, aby zwracali uwagę na to, w jaki sposób i czym ich się dzieci poruszają.

Przypominamy również, że udostępnienie pojazdu osobie, która nie ma uprawnień do kierowania jest wykroczeniem.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz