Dwaj pijani mężczyźni pobili i okradli mieszkańca Rawy Mazowieckiej. Żądali od niego pieniędzy za „ochronę”.

erawaMiasto
fot. KPP Rawa Maz.
komentarzy

Na początek 3 miesiące aresztu dla dwóch mieszkańców Rawy Mazowieckiej, którzy dokonali rozboju na 32-letnim mężczyźnie. Sprawcom grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. 

Całe zdarzenie miało miejsce w niedzielę (21.10) około godziny 14:00 na Placu Piłsudskiego w Rawie Mazowieckiej. To właśnie tam dwóch mężczyzna zaatakowało 32-latka. 
– Bijąc go pięściami zabrali mu telefon komórkowy o wartości 300 złotych i papierosy warte 12.99. Zaraz po ty zażądali od niego 40 złotych w zamian za zwrot skradzionego telefonu – wymienia nadkom. Karolina Sokołowska z KPP w Rawie Mazowieckiej. 

Później sprawcy wtargnęli za pokrzywdzonym rawianinem do jego mieszkania. Zaczęli grozić mu nożem, a wychodząc zabrali dwa flakony perfum o wartości 80 złotych. Zażądali także 500 złotych w zamian za „ochronę”. 

32-latek o zajściu niezwłocznie poinformował policję. Mundurowi sprawnie wytypowali i zatrzymali dwóch mieszkańców Rawy w wieku 28 i 33 lat.
— Mężczyźni byli nietrzeźwi. Mieli niemal 2 i 2,5 promila alkoholu w organizmie. Trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty rozboju, wymuszenia rozbójniczego i naruszenia miru domowego – dodaje nadkom. Sokołowska. 

Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności. Prokurator przychylił się do wniosku policji i skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec sprawców środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przystał na ten wniosek, dlatego też sprawcy trafili do więzienia na 3 miesiące.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz