Dwie inwestycje, jeden wykonawca. W mieście trwa zagospodarowanie przestrzeni wokół Szkoły Podstawowej Nr 1, niebawem ruszają także pierwsze prace na osiedlu Zwolińskiego…

erawaMiasto
komentarzy

W Rawie podczas wakacji realizowanych jest kilka inwestycji dofinansowanych ze środków unijnych. Wśród nich znalazła się kompleksowa rewitalizacja osiedla Zwolińskiego, jak i zagospodarowanie przestrzeni wokół Szkoły Podstawowej Nr 1. Przetargi ogłoszone przez Urząd Miasta wygrała jedna firma, która złożyła najbardziej korzystne oferty. ZUST Kazimierza Stefańskiego, oferujący najniższe stawki, zajął się wykonaniem obydwu inwestycji. Według danych zawartych w przetargach, prace przy szkole oraz na osiedlu muszą zakończyć się do 31 października…

fot. Prace przy SP1 wciąż trwają.

Firma ZUST Kazimierza Stefańskiego zaproponowała Urzędowi Miasta najatrakcyjniejsze oferty na wykonanie planowanych przez miasto inwestycji. Dlatego to właśnie z nią, urząd podpisał umowy na realizację obydwu dofinansowanych działań. Jak zapewnia ratusz mimo sporego zakresu prac w obu lokalizacjach, nie ma ryzyka by czegoś nie udało się zrobić w terminie. W przypadku tych zadań czas realizacji jest szczególnie ważny, bowiem od niego zależy przebieg procesu dofinansowania.
– Ta firma nigdy nie zawiodła. Przy ich potencjale, nie mamy się czego obawiać, a poza tym, składając oferty zobowiązali się do zabezpieczenia umówionych terminów– uspokaja Eugeniusz Góraj, burmistrz Rawy Mazowieckiej.

Ekipę robotników można obecnie obserwować przy Szkole Podstawowej Nr 1, gdzie powoli kończy się porządkowanie przestrzeni wokół budynku. Prace główne, jak nazywa je Urząd Miasta, mają zostać zakończone do 20 sierpnia.
– Na jesieni, czyli pod koniec inwestycji, zostaną wykonane jeszcze drobne prace, czyli np. nasadzenia, których nie można zrobić przy takich temperaturach – tłumaczy Paweł Piątkiewicz, naczelnik wydziału Rozwoju Gospodarczego Promocji i Integracji Europejskiej rawskiego Urzędu Miasta.

W przypadku realizacji ulicy Zwolińskiego w terenie dzieje się mniej, głównie poprzez fakt trwających prac projektowych. Obydwie inwestycje należą do bardzo kosztownych, zarówno zagospodarowanie przestrzeni wokół szkoły, jak i rewitalizacja osiedla przekroczy koszt miliona złotych. Wykonanie tak dużych przedsięwzięć nie byłoby możliwe bez pozyskanego dofinansowania.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz