Dwie nastolatki odnalezione przez policjantów. W minionych dniach mundurowi pomagali w odnalezieniu dziewcząt, które postanowiły uciec z domu…

erawaPowiat
komentarzy

Dwóch nastolatek policjanci w Rawie Mazowieckiej poszukiwali w ostatnich dniach. Dziewczęta uciekły ze swoich domów i przez pewien czas nie kontaktowały się z bliskimi. I choć 16 i 17-latka nie planowały wspólnej ucieczki, obie historie w swoim przebiegu wyglądały podobnie. Po interwencji mundurowych obie dziewczyny bezpiecznie wróciły do swoich domów.

Jak informuje rawska Policja, ucieczki z domów na terenie naszego powiatu nie zdarzają się zbyt często. Miniony tydzień był jednak wyjątkowy. Policjanci z komendy w Rawie Mazowieckiej przyjęli dwa zawiadomienia o zaginięciu nastolatek. Pierwsza z nich 17-letnia z domu uciekła 21 stycznia, ale o tym fakcie rodzice poinformowali odpowiednie służby dopiero w ubiegły poniedziałek. Takie incydenty zdarzały jej się już wcześniej, mimo to zawsze po kilku dniach nieobecności w domu, dziewczyna wracała. Tym razem rodzice nie wiedzieli gdzie może znajdować się ich córka. Po godzinie poszukiwań funkcjonariusze ustalili adres, pod którym może przebywać zaginiona. Gdy dotarli na miejsce, zastali nastolatkę w towarzystwie jej 23-letniego kolegi.

Drugie zdarzenie, o podobnym charakterze, miało miejsce w środę. Babcia 16-letniej gimnazjalistki zgłosiła na Policję zaginięcie wnuczki. Według starszej kobiety, dziewczyna uciekła ze swoim chłopakiem, co parze zdarzyło się już nie pierwszy raz.
– Funkcjonariusze szukali 16-latki w okolicach basenu, lodowiska, czyli obiektach użyteczności publicznej, popularnych w okresie ferii. Rozpytywali także wśród znajomych, którzy mogli znać miejsce pobytu zaginionej osoby – mówi Małgorzata Lewandowska z KPP w Rawie Mazowieckiej.

Działania mundurowych przyniosły skutek. Wczoraj późnym wieczorem, dziewczyna została znaleziona w jednym z mieszkań zaprzyjaźnionych osób. Obydwie nastolatki bezpiecznie trafiły do domów. Jednak to nie koniec działań związanych z ich ucieczkami. Teraz dwóm osobnym sprawom przyjrzy się sąd rodzinny.
– Policjanci w trakcie czynności i prowadzenia poszukiwania przygotowują komplet dokumentów, które później przekazywane są do sądu rodzinnego w celu rozpatrzenia czy rodzina nie potrzebuje pomocy – dodaje Małgorzata Lewandowska.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz