Dwóch młodych mężczyzn zginęło porażonych prądem. Tragedia podczas drogowych prac w miejscowości Szczuki w powiecie rawskim…

erawaPowiat
fot. sxc.hu
komentarzy

Dwóch mężczyzn zginęło w skutek porażenia prądem w miejscowości Szczuki w powiecie rawskim. 34 oraz 21-latek pracowali przy remoncie szutrowej drogi. Chwila nieuwagi doprowadziła do tragicznego w skutkach zdarzenia. Starszy mężczyzna poniósł śmierć na miejscu, jego młodszy kolega, mimo reanimacji prowadzonej przez strażaków oraz Zespół Ratownictwa Medycznego również zmarł.

Do zdarzenia doszło podczas prac związanych z remontem lokalnej drogi. Mężczyźni rozsypywali na miejscu tłuczeń na szutrową drogą. Praca polegała na tym, że jadąc ciężarówką, powoli podnosili wywrotkę. Fragment auta dotknął jednak drutów wysokiego napięcia.
– Ciężarówka nie zerwała drutów, ale średnie napięcie 15kV miało przebicie do ziemi. Mężczyzna w wieku 34 lat poniósł śmierć na miejscu, jego 21-letni kolega, mimo reanimacji prowadzonej przez PSP i Zespół Ratownictwa Medycznego, również zmarł – relacjonuje dowódca JRG bryg. Marcin Szymański.

Jak informuje przedstawiciel straży, obecnie trwają oględziny miejsca zdarzenia przez prokuratora oraz policję. W akcji ratunkowej uczestniczyły dwa zastępy strażaków z PSP Rawa Mazowiecka, OSP Biała Rawska, Pogotowie Ratunkowe oraz Pogotowie Energetyczne.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz