Dziecko w chwili narodzin było martwe. Są wstępne ustalenia po sekcji zwłok noworodka, którego policjanci odnaleźli w samochodowym bagażniku…

erawaMiasto
komentarzy

Są znane wstępne ustalenia po sekcji zwłok noworodka, którego w poniedziałek (14.03) rawscy policjanci ujawnili w bagażniku auta należącego do 22-letniej mieszkanki powiatu rawskiego (pisaliśmy o tym tutaj). Pierwsze wnioski po sądowo-lekarskiej sekcji mówią, iż dziecko w chwili narodzin było martwe. Prokuratura zleciła w tej sprawie kolejne ekspertyzy.

Dotychczasowe ustalenia w dużej mierze pokrywają się z wersją wydarzeń jaką znamy do tej pory. Jak ustalili pracownicy Zakładu Medycyny Sądowej w Łodzi, w chwili narodzin, dziecko było martwe. Prawdopodobny jest również fakt, iż poród mógł nastąpić na dwa dni przed znalezieniem zwłok. Prokuratorzy będą sprawę badali dalej, szczegółowo sprawdzając wersję zdarzeń przedstawioną przez 22-latkę.
– Obraz sekcyjny nie neguje wersji przedstawionej przez tę kobietę. Postępowanie mające ustalić szereg innych okoliczności tego zdarzenia będzie trwało dalej – informuje prokurator rejonowy, Andrzej Nowak.

Wśród pytań stawianych w tym momencie jest także to, dotyczące przyczyn poronienia. Prokuratorzy muszą mieć pewność, że kobieta nie przyczyniła się do przedwczesnego zakończenia ciąży.
– W tym przypadku konieczne jest przeprowadzenie dalszych badań histopatologicznych. Ich wyniki będą znane dopiero za kilka tygodni – informuje Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi, Krzysztof Kopania.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz