Dzięki czujności i szybkiej reakcji świadka, rawscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem…

erawaMiasto
komentarzy

Czujność mieszkańca Rawy Mazowieckiej, krótki pościg i włamywacz w rękach Policji. Tak można streścić interwencję jaka miała miejsce w mieście. I choć skradzione z jednorodzinnego domu przedmioty nie były zbyt wartościowe, rabusiowi za kradzież z włamaniem grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. Mężczyźnie grozi nawet 10 lat odsiadki. KPP Rawa Maz.

fot. Mężczyźnie grozi nawet 10 lat odsiadki. KPP Rawa Maz.

Wszystko zaczęło się od szybkiej reakcji świadka, który zadzwonił do dyżurnego rawskiej Policji z informacją, iż na jednej z prywatnych posesji w Rawie przebywa podejrzanie zachowująca się osoba. Zauważony mężczyzna walił rękoma w drzwi budynku i szarpał za klamkę wejściowych drzwi. Po pewnym czasie świadek zobaczył zapalone światło w domu, do którego dobijał się nieznajomy.

Mundurowi natychmiast podjechali pod wskazany adres. Na chodziku zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął uciekać. Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali 40-letniego obywatela Litwy. Jak się okazało, zatrzymany włamał się do niezamieszkałego domku jednorodzinnego i zabrał… butlę gazową. Drobny rabuś wchodząc do pomieszczenia zniszczył również wejściowe drzwi.

Za kradzież z włamaniem, 40-latkowi grozi teraz kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz