Dzielnicowi z Rawy przeszukują pustostany. Chcą nieść pomoc bezdomnym

erawaMiasto
komentarzy

Mundurowi z rawskiej komendy kontrolują pustostany i miejsca, gdzie mogliby gromadzić się bezdomni. Funkcjonariusze apelują do mieszkańców, aby informowali obiektach, w których znajdują się osoby potrzebujące pomocy. 

Policjanci, w trosce o bezpieczeństwo osób bezdomnych, co roku w okresie jesienno-zimowym prowadzą intensywne działania prewencyjne mające na celu uchronienie ich przed zamarznięciem. Dzielnicowi zwracają większą uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki. Bardzo często bezdomni, aby się rozgrzać, rozpalają ogniska, co bywa niebezpieczne.

Policjanci monitorują sytuację tych osób i sami oferują pomoc każdemu, kto jej potrzebuje. Odnajdując osoby, które nie maja dachu nad głową zawsze proponują przewiezienie ich do ośrodków, gdzie jest ciepło i można przespać się w dużo lepszych warunkach. 

Mundurowi z Rawy zwracają się także do rawian, aby zwracali uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Dotyczy to również osób starszych i takich, które z uwagi na swoją nieporadność, czy sytuację zdrowotną, mogłyby zostać narażone na skutki oddziaływania zimna.

Informacje o potrzebujących pomocy można przekazać za pośrednictwem internetowej aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, a w sytuacjach alarmowych dzwoniąc pod bezpłatne numery 112.
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz