„Dziś możemy spokojnie myśleć o przyszłości”. W Miejskim Domu Kultury odbyły się uroczystości upamiętniające 68. rocznicę zakończenia II Wojny Światowej…

erawaMiasto
komentarzy

Cieszmy się, że możemy spokojnie myśleć o przyszłości i w jakimś stopniu ją kształtować – takie słowa padły dziś na miejskich obchodach 68. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej. Główne uroczystości odbyły się w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury. Wydarzenie stało się okazją nie tylko do upamiętnienia historycznych faktów, ale także uhonorowania osób, które przyczyniają się do kultywowania pamięci o przeszłości. Specjalne odznaki wręczyli przedstawiciele Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych.

Odznaczone zostały te osoby, które według przedstawicieli związku zasłużyły się dla organizacji. Oprócz urzędników: Teresy Sekuter, burmistrza Eugeniusza Góraja oraz zastępcy Wojciecha Skoczka, specjalny medal zasługi zawisł na szyi Barbary Gmaj – nauczycielki historii z Gimnazjum Nr 1. Tuż po oficjalnej części uroczystości o oprawę artystyczną zadbali uczniowie Gimnazjum Nr 2 im. Haliny Konopackiej w Rawie Mazowieckiej.

Poniżej krótka fotorelacja z dzisiejszych obchodów.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz