Dziś pierwszy trening, w przyszłym roku trzecia liga. Oficjalnie ruszyła pierwsza sekcja kobieca piłki nożnej RKS Mazovia Rawa Mazowiecka…

erawaSport
komentarzy

Jak mawiają sympatycy lokalnego futbolu, dzisiejszy trening to historyczne wydarzenie. Mowa o pierwszym spotkaniu dziewcząt, które tworzą kobiecą sekcję piłki nożnej działającej przy klubie RKS Mazovia Rawa Mazowiecka. Dziś swój pierwszy trening rozegrało 8 zawodniczek, docelowo ma być ich około 20. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, drużyna w regularnych rozgrywkach wystartuje w przyszłym roku.

Jak widać, RKS Mazovia szuka nowych ścieżek dotarcia do rawskiej młodzieży. Tym razem krok został postawiony w stronę tych dziewcząt, które interesują się piłką nożną. Istnienie pierwszej kobiecej sekcji piłkarskiej rozpoczął dzisiejszy trening na głównym boisku klubu. I choć do regularnej gry brakuje nie tylko umiejętności, ale i większej liczby zawodniczek, klubowi działacze są dobrej myśli.
– Dziewczyny są bardzo ambitne i dzisiaj obiecały mi, że będzie ich docelowo ponad dwadzieścia (…) Do końca roku dziewczęta trenują tutaj na obiekcie, później przenosimy się do hali. Będziemy organizowali jakiś turniej, może sparingi i już na następny sezon do trzeciej ligi – opowiada Marcin Kosela, członek zarządu klubu.

Kolejne treningi zaplanowane są na wtorek i piątek, na godzinę 16:30.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


>> Śledź najnowsze zdjęcia na naszym Instagramie – instagram.com/erawapl

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz