Ruszyła Rawska Feriada 2014. W tym roku lokalny ratusz zmienił podejście do organizacji programu skierowanego do młodzieży…

erawaKultura
komentarzy

Nie szkoły, a miejskie jednostki organizacyjne zapewnią uczniom lokalnych szkół zajęcia podczas rozpoczynających się dziś zimowych ferii. To nowość, która jest wprowadzana jeśli chodzi o animowanie wolnego od nauki czasu. Aktywnie w organizację feriady 2014 włączył się między innymi Miejski Dom Kultury, Muzeum Ziemi Rawskiej, Miejska Biblioteka Publiczna, Ośrodek Sportu i Rekreacji, czy rawska pływalnia Aquarium.

Ogólne spojrzenie na plan zimowych ferii niewątpliwie pozwala na lepszą koordynację przygotowanych propozycji. Dzięki zmianie podejścia, lokalny ratusz mógł spiąć działania organizowane na terenie całego miasta.
– Szkoły generalnie w tym roku nie udostępniają swoich pomieszczeń i robimy to w innej formule. Zobaczymy jak to się sprawdzi, myślimy, że będzie lepiej. W domu kultury są oferowane albo filmy, albo teatry i różne warsztaty. W innych instytucjach również bardzo ciekawe zajęcia, także sportowe. Każdy znajdzie coś dla siebie – zapewnia Jolanta Kosińska z Urzędu Miasta w Rawie Mazowieckiej.

Szczegółowy program Feriady na każdy dzień można znaleźć na oficjalnym plakacie, który dostępny jest oczywiście na naszych wirtualnych łamach. Osobno został zapisany program imprez sportowych w mieście, który można w całości znaleźć tutaj.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz