„Dzisiaj mamy inne priorytety niż majowe wybory”. Burmistrz Rawy jest za przełożeniem terminu wyborów

erawaMiasto
komentarzy

Piotr Irla, burmistrz Rawy Mazowieckiej kieruje do rawian otwarty list. Jego przekaz jest prosty – majowe wybory należy przełożyć. 

Jestem zdecydowanym zwolennikiem przełożenia terminu majowych wyborów. Przemawiają za tym mocne i logiczne argumenty, z których zasadnością trudno jest dyskutować. Dzisiaj mamy inne priorytety niż majowe wybory.

Najważniejsze to zabezpieczyć tych, którzy ratują życie ludzi. Wiem, że pierwsza linia frontu to nasze szpitale, pogotowie, przychodnie, straż pożarna, policja – tam jest dzisiaj potrzebny sprzęt, a nie w lokalach wyborczych! Dlatego zakupiłem sprzęt ochronny dla ochotniczej straży pożarnej i wyposażenie do miejsca wyznaczonego na zbiorową kwarantannę. Jestem gotów na dezynfekcję miejsc publicznych w mieście. Wspieram oddolne inicjatywy, np. szycie masek ochronnych. Uruchomiłem pomoc w zakupach dla samotnych seniorów. Zorganizowałem telefoniczną pomoc psychologiczną dla mieszkańców.

Teraz naszą uwagę i nasze wysiłki musimy skupić na walce z rozwijającym się kryzysem i dotykającym coraz większe rzesze ludzi koronawirusem. Przyłączam więc miasto Rawa Mazowiecka do grona samorządów, które zdecydowanie popierają  inicjatywę przełożenia terminu majowych wyborów prezydenckich.”

To fragment listu otwartego burmistrza Piotra Irli w tej sprawie. Jego pełną treść znajdziecie–> tutaj

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz