Enej gwiazdą tegorocznych Dożynek Powiatowych w powiecie rawskim. Na wspólną zabawę 31 sierpnia zapraszamy do Regnowa…

erawaKultura
komentarzy

W najbliższą niedzielę (31.08) powiat rawski będzie dziękował za zakończenie prac polowych i tegoroczne żniwa. Podobnie jak w latach ubiegłych, święto plonów przybiera formę sporej plenerowej imprezy, łączącej tradycję z dobrą zabawą. W programie tego dnia między innymi, dziękczynna msza święta, tradycyjne obrzędy chleba oraz muzyczne występy. Gwiazdą wydarzenia będzie zespół Enej!

Uroczystości dożynkowe w Regnowie tradycyjnie rozpoczną się mszą świętą zaplanowaną na godzinę 11:00, która odbędzie się w miejscowym kościele p.w. Nawiedzenia N.M.P. Kolejne elementy imprezy zorganizowane będą na terenie przy Zespole Szkół. Tam też zaprezentowane zostaną specjalnie przygotowane dożynkowe wieńce, odbędzie się również związany ze świętem plonów, obrzęd chleba. Dopiero po oficjalnej części przyjdzie czas na wspólną zabawę.

Dożynkową sceną zawładnie muzyka disco-polo. Przed publicznością wystąpi zespół Masters znany chociażby z utworu „Żono moja, serce moje”, The Dox, Best, czy Model MT. W trakcie wspomnianych koncertów odbędzie się również przegląd powiatowych zespołów ludowych, które z pewnością nawiążą swoim repertuarem do charakteru wydarzenia.

Dożynki zakończy o 21:00 koncert gwiazdy wieczoru, którą w tym roku będzie Enej, zespół utworzył nawet specjalne wydarzenie na Facebook’u, na którym zaprasza na swój występ.

Podczas imprezy będzie można tradycyjnie zapoznać się z okolicznościowymi wystawami, w tym także tą prezentująca sprzęt rolniczy. Dla najmłodszych przygotowane zostanie wesołe miasteczko oraz strzelnica. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz