EuroPiknik w Rawie Mazowieckiej. Impreza z okazji z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich już w najbliższą sobotę (11.05)

erawaMiasto
komentarzy

EuroPiknik w rawskim domu kultury to doskonała okazja nie tylko do świętowania, ale także i podsumowania inwestycji zrealizowanych przy udziale środków pochodzących z dotacji UE. Przyjdźcie na piknik i przy okazji sprawdźcie jak bardzo zmieniła się Rawa Mazowiecka. 

Miejsce EuroPikniku jest nieprzypadkowe. Miejski Dom Kultury i jego modernizacja w latach 2005 – 2007 to jedna z pierwszych inwestycji miejskich, dofinansowana ze środków unijnych. W najbliższą sobotę dom kultury otworzy drzwi dla mieszkańców, którzy zechcą wspólnie miło spędzić czas. Program zapewni dobrą zabawę całym rodzinom. Co więcej, w rolach głównych wystąpią rawianie: od przedszkolaka po dorosłego.

To właśnie z myślą o mieszkańcach realizowane są projekty unijne. Przez 15 lat członkostwa Polski w UE, w Rawie przeprowadzono ok. 100 projektów o wartości ponad 170 mln złotych. Pieniądze zainwestowane zostały w infrastrukturę (budynki, ulice, sprzęt, sieci – głównie wod-kan) i „w człowieka” (tego małego, czyli uczniów i dorosłego – m.in. pracowników firm, osób korzystających z ofert PUP, MOPS).

Wielu rawian czynnie włączyło się w proces przemiany i rozwój naszego miasta. I dzieje się tak nadal. Beneficjentów środków jest wielu: samorząd, firmy, spółki i jednostki miasta, organizacje pozarządowe, parafia i inne podmioty. Razem i codziennie zmieniamy Rawę.

Najbliższe sobotnie popołudnie to czas na wytchnienie: zabawę i wspólne świętowanie. Startujemy o godzinie 14:00. Bądźcie tam razem z nami.

Poniżej prezentujemy szczegółowy program EuroPikniku.
14.00 – 18.00
– zabawy, tańce, konkursy z DJ-em
– malowanie buziek
– fotobudka
– zawody sportowe (narty wieloosobowe, przeciąganie liny)
– robienie wielkich baniek mydlanych
– figlopark dla najmłodszych

14.15 – 14.30
„Muzyczne inspiracje” cz. 1 – koncert Orkiestry OSP w Rawie Mazowieckiej
Od kilkulatka do seniora – każde pokolenie ma swojego reprezentanta w orkiestrze OSP. Występ porwie do tańca i doda energii na cały weekend.

15.00 – 15.15
„Mali rawianie tańczą i śpiewają” – występ przedszkolaków z „Tęczowej Jedyneczki” (Przedszkole nr 1 w Rawie Mazowieckiej)
Przedszkolaki w strojach ludowych wzruszą i przywołają masę wspomnień, szczególnie wśród starszego pokolenia publiczności.

15.45 – 16.00
„Muzyczne inspiracje” cz. 2 – koncert Orkiestry OSP w Rawie Mazowieckiej

17.00 – 17.15
„Maj – w to mi graj!” – koncert uczniów Społecznego Ogniska Muzycznego w Rawie Mazowieckiej
Akordeony, saksofon i piękne głosy uczniów ogniska muzycznego sprawią, że wiosna i słoneczny nastrój rozgości się w Rawie na dobre.

Miejski Dom Kultury
14.00 – 18.00
– wystawa fotografii „Rawa i Polska w UE – 15 lat” – wystawa dostępna do końca maja
– Strefa Wirtualnej Rzeczywistości (VR)

Dla wszystkich wata cukrowa i pyszna lemoniada!
 
Warto dodać, że Rawski EuroPiknik organizowany jest w ramach akcji MIiR pn. „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”oraz jest częścią kampanii europejskiej #EUin My Region. 

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz