Ave Maria przez wieki

erawaBez kategorii

Misterium bez braw w środku. Zapraszamy na drugi dzień Muzyki Klasycznej. 

Rawskie Dni Muzyki Klasycznej to dwudniowe święto nie tylko melomanów, ale tych wszystkich, którzy uwielbiają słuchać muzyki na najwyższym poziomie. RDMK to wydarzenie, które takie doznania oferuje, a jego kolejna odsłona – jak zwykle w ostatni weekend września. Zapraszamy! 

Ave Maria przez wieki – to propozycja niedzielnego koncertu w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej. 

NIEDZIELA, 24 września, godz. 19:00, wstęp wolny!

Jest to wyjątkowy w swojej atmosferze i wymowie koncert łączący muzykę z poezją Karola Wojtyły, księdza Jana Twardowskiego i innych. Poezja i muzyka pięknie dopełniają się wzajemnie tworząc niepowtarzalny koncert, który porusza do głębi serce każdego słuchacza. Zarówno zawarta w programie muzyka, jak i wiersze cechuje prostota formy, subtelność i elegancja w doborze środków. Sama zaś tematyka i treść przepięknie roztaczają przed słuchaczami całą istotę spotkania.

Utwory poetyckie w całości spotkania przeplatane są muzyką, która jest pieczołowicie dobrana tak, aby charakterem i odpowiednim natężeniem przekazu dopełnić treści czytanego wcześniej wiersza. Tematem przewodnim są dzieła muzyczne oraz poetyckie poświęcone kultowi Marii z Nazaretu, w których artyści wspinali się na wyżyny kunsztu artystycznego w celu stworzenia najbardziej wyjątkowego hołdu twórczego.

Pośród kompozycji muzycznych znajdują się m.in.: Bogurodzica, Pieta Signore, Błogosław Matko oraz różne wersje Ave Maria. Wykonają je dla Was Magdalena Sowa – Zyzańskaoraz Joanna Błażej – Łukasik

Cały koncert to swoiste misterium, bez braw w środku – artyści pragną w ten sposób „zbudować“ szczególną więź z odbiorcami. Koncert utrzymany w spokojnym i refleksyjnym nastroju, dramaturgia spotkania kreowana jest bardziej na poziomie „szeptu” niż „krzyku”.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz