Filip Łobodziński w DKK

erawaBez kategorii

Wraz z rawską Miejską Biblioteką Publiczną zapraszamy Was na kolejne spotkanie do Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem w Rawie zagości Filip Łobodziński. 

Już w najbliższą środę (11.12) w rawskim DKK zagości kolejny wyjątkowy gość. Filip Łobodziński (ur. 1959) – iberysta, muzyk i tłumacz (z angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, katalońskiego, portugalskiego oraz ladino). Tłumaczy prozę, poezję, piosenki, także filmowe. Laureat Nagrody Instytutu Cervantesa w Warszawie w 2005 roku za najlepszy przekład literacki, nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia 2019. Przez lata pracował jako dziennikarz (TVP, Polsat News, Inforadio, „Non Stop”, „Rock’n’Roll”, „Machina”, „MAX”, „Newsweek”), obecnie współprowadzi program telewizyjny „Xięgarnia”. Na stałe pracuje w NIK.

Zaproszony gość jest również współzałożycielem Zespołu Reprezentacyjnego (od 1983, sześć płyt) oraz dylan.pl (od 2014, jedna płyta), specjalizującego się w wykonywaniu przekładów piosenek Boba Dylana. Jest także wolontariuszem na rzecz bezdomnych zwierząt.

Na najbliższym spotkaniu będzie można kupić płyty dwóch zespołów, projektów, w których uczestniczy Filip Łobodziński, czyli dylan.pl i Zespołu Reprezentacyjnego. Nie zabraknie także książek autorstwa przybyłego gościa. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz