„Forma w przestrzeni” – wernisaż wystawy

erawaBez kategorii

Wraz z Miejskim Domem Kultury w Rawie Mazowieckiej zapraszamy na wernisaż wystawy autorstwa Agaty Majdy „Forma w przestrzeni”. 

Agata Majda jest studentką na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Obecne studiuje Malarstwo na III roku oraz Projektowanie ubioru na roku I. Ma za sobą dwie indywidualne wystawy – jedna odbyła się w Piotrkowie Trybunalskim, a druga w Rawie Mazowieckiej, kiedy byłam jeszcze uczennicą Liceum Plastycznego w Tomaszowie Mazowieckim.

Po czterech latach powraca do Rawy z trzecią indywidualną wystawą zatytułowaną „Forma w przestrzeni”, na której będzie prezentować swoje malarstwo.

W skład wystawy „Forma w przestrzeni” wchodzą obrazy z ostatnich 2 lat, na których autorka eksperymentowała z formą w przestrzeni malarskiej jaką jest pracownia. Na dużych płótnach starała się zderzać ze sobą formy geometryczne z linearnymi, ciężkie z lekkimi, realistyczne z abstrakcyjnymi różnicując czas z jakim zostały namalowane.

Na tych obrazach zobaczycie przestrzeń zainspirowaną rzeczywistymi zjawiskami oraz swobodnie i świadomie przez autorkę zakomponowaną.
Na wystawie znajdą się także dwa pejzaże „konstruowane” i namalowane z podobnym założeniem oraz parę szkiców.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz