Gala Noworoczna w rytmie swingu

erawaBez kategorii

Złote czasy swingu. Przypomnimy je sobie na pierwszym koncercie w nowym 2023 roku. Zapraszamy na wyjątkową Galę Noworoczną! 

Cena biletu na koncert – 40 zł. O wejściówki już możecie pytać w kasie MDK lub dostaniecie je on-line przez stronę biletyna.pl.

W programie koncertu znajdą się kompozycje z repertuaru niezapomnianych Dam Jazzu XX wieku oraz najpiękniejsze utwory klasyki amerykańskiego kina. Nie zabraknie też polskich przebojów srebrnego ekranu. Wszystko w odświeżonych, swingujących aranżacjach. Usłyszymy m.in. „Over The Rainbow”, „Diamonds Are A Girls Best Friends”, „Mack The Knife”, „Hello Dolly”, „Smile”, “Ach, jak przyjemnie”, “Już nie zapomnisz mnie”. Wyjątkowy głos Krystyny Durys i sześcioosobowy zespół swingowy spowodują, że cofniemy się do czasów pięknych melodii, wdzięku i elegancji.

Krystyna DURYS – to wokalistka zafascynowana nurtami swing, dixieland i bossa nova, inspirująca się przede wszystkim wykonaniami królowej jazzu Elli Fitzgerald. Stypendystka Związku Artystów Wykonawców STOART, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego i Urzędu Miasta Gdańska. Laureatka ZŁOTEJ TARKI na 44. Old Jazz Meeting w Iławie. Laureatka 2. miejsca w kategorii  NOWA NADZIEJA ankiety JAZZ TOP. Nominowana w kategorii WOKALISTKA ROKU ankiety JAZZ TOP. Nominowana do Grand Prix Łódzkiego Stowarzyszenia Miłośników Jazzu w kategorii NADZIEJA MELOMANÓW. Wydała dwie płyty – „Tribute To Ladies Of Jazz” (2016) i „At The Movies” (2022). 

Zespół Krystyny Durys to jedni z najlepszych polskich muzyków z ogromnym dorobkiem scenicznym. Swoim kunsztem i prezencją wprowadza publiczność w magiczną atmosferę muzyki rozrywkowej lat 30-tych do 60-tych a solistka dzieli się ciekawostkami na temat muzyki tamtych lat, wykonawców i samych utworów. Zespół gra w składzie:

Dawid Lipka – trąbka,
Alan Balcerowski – saksofony/ klarnet,
Adam Wiśniewski – puzon,
Jakub Hajdun – fortepian,
Maciej Sadowski – kontrabas,
Adam Zagrodzki – perkusja.

Krystyna Durys swoim kunsztem muzycznym i prezencją wprowadza publiczność w niesamowitą atmosferę amerykańskiej muzyki ery swingu. Jej koncerty są przyjmowane z ogromnym entuzjazmem i uzyskują znakomite recenzje. Przekonaj się o tym osobiście. 

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz