Gwiazda na Gwiazdkę: Alchemik Big Band

erawaBez kategorii

Klasyczne standardy jazzowe w oryginalnych aranżacjach.

Zapraszamy Was serdecznie na doroczny koncert Gwiazda na Gwiazdkę. W tym roku na scenie rawskiego MDKu wystąpi Alchemik Big Band z wyjątkowym materiałem w hołdzie Elli Fitzgerald oraz Frankowi Sinatrze.

ALCHEMIK BIG BAND „Tribute to Ella Fitzgerald & Frank Sinatra” w niedzielę (17.12) o godzinie 17:00. 

Bilety w cenie 50 zł wciąż są dostępne w kasie MDK lub on-line na stronie —> www.biletyna.pl

ALCHEMIK BIG BAND – to nowy band Grzecha Piotrowskiego, lidera formacji takich jak: World Orchestra, Alchemik, Oxen, Freedom Nation, One World.

Klasyczne standardy jazzowe w oryginalnych aranżacjach z lat dwudziestych – czterdziestych.

W repertuarze koncertu, który grupa zagra w Rawie Mazowieckiej znalazły się utwory pisane lub aranżowane specjalnie dla Elli Fitzgerald i Franka Sinatry przez najlepszych światowych aranżerów wykonane w oryginalnych aranżacjach.

“W pandemii muzycy zderzyli się z pytaniem, czy stać mnie na bycie Artystą, czy to koniec? Część odeszła z zawodu. Ci, którzy pozostali są bardziej zdeterminowani, skupieni na sztuce.
To właśnie takich artystów szukałem przez lata. Moje marzenia o założeniu Big Bandu zmaterializowałem w październiku 2020 na warsztatach World Orchestra w Radziejowicach. Nazwa jest rozwinięciem i kontynuacją mojej legendarnej grupy Alchemik z końca lat 90-tych, z którą nagraliśmy trzy popularne niegdyś albumy. W tym sezonie usłyszycie nas w repertuarze “Tribute to Ella Fitzgerald & Frank Sinatra”. Aby band brzmiał najlepiej kupiłem oryginalne partytury pisane przez mistrzów aranżacji w latach 30/40-stych specjalnie dla Elli.” – wyjaśnia Grzegorz Piotrowski. 

Grzech Piotrowski – saksofonista, producent, wydawca, kompozytor. Twórca światowego projektu World Orchestra oraz zespołów Alchemik, Oxen, Freedom Nation, Head Up. Kompozytor muzyki filmowej m.in: “Underdog”, “Jak zostałem gangsterem”, “Powiedz to Gabi”, „Bask, objawienie Ameryki” (11 tytułów Grand Prix na świecie). Właściciel i pomysłodawca festiwali: Wschód Piękna (Warmia i Mazury), Ecofonia, World Orchestra Camp Toskania (Italy), Concert in Volcano (Cabo Verde). Dyrektor artystyczny legendarnego festiwalu OLD JAZZ MEETING – Złota Tarka (od 2017r). Zdobywca Grand Prix na Hooilart Jazz festival, Grand Prix na festiwalu “Dwa Teatry”. Producent muzyczny wydarzeń telewizyjnych: Festiwal Filmów Fabularnych w Gdynii (4-krotnie), Róże Gali, Telekamery, Szansa na sukces w Sali Kongresowej, Fryderyki, Sylwester w Dwójce, 70-lecie Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych w Operze Narodowej i wielu innych. Kompozytor Symfonii “Lech, Czech i Rus” – premiery w NOSPR Katowice, Opera Narodowa w Warszawie, Filharmonia Krakowska, Wschód Piękna oraz Symfonii “Stu” – premiery w Operze Narodowej w Warszawie i Filharmonii Rudolfinum w Pradze.

Koncert jest współfinansowany przez Urząd Miasta Rawa Mazowiecka. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz