Kino konesera

erawaBez kategorii

Film został nagrodzony Oscarem za najlepszy scenariusz oryginalny

Jeden z najgłośniejszych filmów ubiegłego roku. Szczęśliwe życie rodziny zostaje przerwane, gdy Samuel ginie w wyniku upadku. Skoczył sam, poślizgnął się czy może z balkonu wypchnęła go Sandra – żona i matka? „Anatomia upadku” to nasza propozycja w czerwcowym Kinie Konesera. Zapraszamy! 

KINO KONESERA: ANATOMIA UPADKU w poniedziałek, 10 czerwca, godz. 18:30. Bilet – 15 zł.

Sandra, Samuel i ich niewidomy syn Daniel mieszkają od roku w odległej górskiej okolicy. Gdy Samuel zostaje znaleziony martwy przed domem, rozpoczyna się dochodzenie w sprawie podejrzanych okoliczności śmierci. Śledczym brakuje dowodów, w sprawie brakuje świadków. Na oczach opinii publicznej Sandra będzie musiała spowiadać się z najdrobniejszych i najintymniejszych szczegółów swojego małżeństwa, które mogą zaważyć o wyroku. Proces, który zajmuje wszystkich, toczy się również w głowach widzów, a pytanie, na które szukamy odpowiedzi, brzmi: „Czy to zrobiła?”.

Kilka słów o filmie 

W odosobnionej górskiej chacie pisarka Sandra (Sandra Hüller) zmuszona jest przełożyć wywiad z powodu głośnego zachowania męża. Niedługo potem powracający ze spaceru ze swoim psem przewodnikiem niewidomy syn Daniel (Milo Machado-Graner) odnajduje leżące przed domem ciało ojca. Jego krzyk ściąga matkę, która natychmiast wzywa pogotowie. Przybywają także służby, przesłuchując członków rodziny. Wygląda to na samobójstwo, jednak podczas sekcji zwłok urazy na ciele denata nie mogą jednoznacznie wykluczyć zaangażowania osób trzecich. Sandra prosi o pomoc prawnika Vincenta (Swann Arlaud), przyjaciela z dawnych lat…

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz